Čtvrtfinálové utkání mezi celky Zlína a Prostějova. U puku je Stefan Warg ze Zlína. | foto: Jan Salač, MAFRA

Hokejisté Zlína jsou v semifinále první ligy, Poruba je porážku od vyřazení

•   22:17
Obhájce triumfu v první hokejové lize Zlín postoupil v nejkratší možné době do semifinále. Ve třetím čtvrtfinálovém utkání doma porazil Prostějov 6:2 a ovládl sérii 3:0 na zápasy. Jednu porážku od vyřazení je suverén základní části Poruba, jež podlehla v Pelhřimově domácí Jihlavě 1:5 a prohrává 1:2 na utkání. Postupový mečbol nevyužil Vsetín, který prohrál v Přerově 1:2. Litoměřice díky výhře v Třebíči 3:1 strhly vedení v sérii na svou stranu. Čtvrté duely se hrají na stejných místech ve čtvrtek.

Zlín po výhrách v Prostějově 5:3 a 3:2 v prodloužení vykročil doma za postupem rázně. Po 86 sekundách otevřel skóre švédský obránce Stefan Warg, v čase 4:02 skóroval další zadák Martin Novotný a v 17. minutě zvýšil Vojtěch Riedl už na 3:0. Ve druhé třetině navýšil rozdíl Fin Mikko Salmio. Ve 46. minutě sice zkorigoval stav bek Tomáš Hanousek, ale náskok Beranů pojistili svými druhými góly v utkání Salmio a Novotný. Porážku třetího týmu základní části při rychlém loučení play off zmírnil opět Hanousek.

Poruba se v polovině úvodní části ujala vedení díky brance Tomáše Šoustala. Ve 14. minutě vyrovnal Marcel Štefančík a 29 sekund před koncem úvodní části otočil stav Tomáš Harkabus, který ve 34. minutě v přesilové hře pěti proti třem navíc zvýšil už na 3:1. Byl to už jeho devátý gól v šestém utkání v letošním play off. Za 34 sekund v pokračující klasické početní výhodě Dukla přidala díky Richardu Cachnínovi pojistku. Výsledek pečetil v 54. minutě Radim Toman.

Přerov nedopustil konec sezony a ve 14. minutě otevřel skóre díky Danielu Indrákovi. Před polovinou utkání sice odpověděl Štěpán Bláha, ale v čase 44:16 rozhodl ve prospěch Zubrů Jakub Svoboda. Pro Vsetín to byla už šestá porážka venku za sebou.

Litoměřice vykročily za opětovným vedením v sérii ve 14. minutě, kdy otevřel skóre Australan Cale Costa. V polovině závěrečné části zvýšil náskok hostů Lukáš Plos. V 55. minutě sice vykřesal naději Třebíči slovinský obránce Miha Štebih, ale 37 sekund před koncem dovršil skóre při power play do prázdné branky Pavel Kordule.

Berani Zlín - LHK Jestřábi Prostějov 6:2 (3:0, 1:0, 2:2)

Branky: 01:25 Warg (Čáp, Paukku), 04:02 M. Novotný (Holík), 16:04 Riedl (M. Lang, Salmio), 32:39 Salmio (Süss, Novák), 54:37 Salmio, 55:35 M. Novotný (Paukku, Novák) - 45:37 Hanousek (Šidlík, Illéš), 58:25 Hanousek (Illéš, Z. Doležal). Rozhodčí: Zelníček, Zubzanda – Peluha, Veselý. Diváci: 5103. Stav série: 3:0

Berani Zlín Huf (Kořének) – Riedl, Salonen, Warg, Čáp, M. Novotný, Zbořil, Suhrada – Köhler (C), Gago, P. Sedláček (A) – Paukku, Holík, Šlahař – Salmio, Werbik, M. Lang – Z. Sedlák, Süss, Novák.

LHK Jestřábi Prostějov Pavelka (5. Štipčák) – Šidlík, Hanousek, Forman, Drtil, Kubeš, Krejčí, Poledna – Illéš, Hašek, Z. Doležal – J. Veselý, Ostřížek, Jiránek (A) – Slanina, Vlach, Fronk – Maruna, Venkrbec (C), V. Burian.

HC Dukla Jihlava - Poruba 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)

Branky: 13:44 Štefančík (Menšík, Jelínek), 19:31 Harkabus (Kočí), 33:08 Harkabus (T. Havránek, Čachotský), 33:51 Cachnín (Strejček, Kočí), 53:07 R. Toman (Strejček, Čachotský) - 09:46 Tvrdoň (Střondala, Šoustal). Rozhodčí: Daniel Jechoutek, Miroslav Petružálek – Patrik Augusta, Ondřej Malý. Diváci: 1 605. Stav série: 2:1

HC Dukla Jihlava A. Beran (Maláč) – Strejček, Bilčík, Ozols, Dvořák, Kočí, Koštoval – Cachnín, R. Toman, Čachotský (C) – Šik, T. Havránek, Harkabus (A) – Štefančík, Menšík, Jelínek – V. Brož, Pořízek, Chvátal.

Poruba Dolejš (Slíž) – Doudera, A. Sedlák, Klimíček, Voráček, Gutwald, Lemcke, A. Adamec – Tvrdoň, Střondala (A), Šoustal – Christov, Berisha, Razgals – O. Šedivý, Krenželok (C), P. Mrázek – Gřeš, Vachovec (A), Klímek.

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Stadion Litoměřice 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)

Branky: 54:31 Štebih (Kučera) - 12:15 Costa, 50:05 Plos (Černohorský, Žmola), 59:24 Kordule. Rozhodčí: M. Kostourek, J. Barek – J. Dědek, P. Blažek. Diváci: 2015. Stav série: 1:2

SK Horácká Slavia Třebíč Mičán (Jekel) – Vodička, Štebih, Baláž, Bořuta, Furch, Kříž, Poizl – Bittner (C), Psota, Dočekal (A) – Ferda (A), Michálek, Vodný – Malý, Ondráček, Maty. Svoboda – Michalčuk, Kučera, Matě. Svoboda.

HC Stadion Litoměřice Cichoň (Šatný) – Jebavý (C), Tůma, Krutil, Benda, Černohorský, Husák (A), Tomek – Costa, Jícha (A), Kordule – Sihvonen, Kuťák, Korkiakoski – P. Svoboda, M. Vitouch, Ton – Žmola, Plos, Hrabík.

HC ZUBR Přerov - VHK ROBE Vsetín 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Branky: 13:53 Indrák (Pšurný), 44:16 Jak. Svoboda (T. Doležal) - 27:05 Š. Bláha (Ondračka). Rozhodčí: Horák, Svoboda – Polák, Rakušan. Stav série: 1:2

HC ZUBR Přerov Postava (Schnattinger) – R. Černý, Krisl (C), Zeleňák, Cubo, Kudělka (A), F. Němec, J. Adámek – Březina, Pechanec, Indrák – Chludil, Nemec, Mácha – Ministr, Zembol, Dobša – T. Doležal (A), Pšurný, Jak. Svoboda.

VHK ROBE Vsetín Žukov (Romančík) – Smetana (A), Š. Jenáček, Staněk, Ďurkáč, Ondračka, Larsen, Kojo – Jonák, Klhůfek, Rob (A) – Holec, Bērziņš, Hrňa (C) – Hořanský, Kern, Š. Bláha – Machala, Dědek, Vaňo.