• schránka
  • Přihlásit Můj účet

Logo HC Lev Praha | foto: HC Lev Praha

Hossa k příchodu do Lva: Budu skoro jako doma

Sport
  •   12:33
PRAHA - Touha zahrát si KHL takřka na domácí půdě, ale rovněž příchod generálního manažera Normundse Sejejse do klubového vedení rozhodly ve prospěch Lva Praha, když se ucházel o služby slovenského útočníka Marcela Hossy. Třicetiletý forvard sice nedosáhl věhlasu svého bratra Mariána, obávaného kanonýra Chicaga v zámořské NHL, přesto si i on v posledních letech vydobyl pověst dobrého střelce.

Hossa působí v KHL již od sezony 2008/09, před níž opustil zámořskou NHL. V soutěži považované za nejkvalitnější v Evropě hájil barvy Dinama Riga, Kazaně a Spartaku Moskva. Nyní bude oblékat dres nováčka soutěže. "Rozhodlo hlavně to, že je to pro mě skoro jako doma," řekl novinářům Hossa, na jehož kontě je včetně play off i 251 duelů v NHL.

"Praha je skvělé město a navíc, když tu jako manažer nastoupil Normunds Sejejs, který byl mým manažerem už v Rize, nebylo nad čím přemýšlet. Opět jsme se zkontaktovali a takhle to dopadlo. Známe se už docela dlouho a mohu potvrdit, že to sehrálo velkou roli," přitakal Hossa.

Držitel stříbrné medaile z letošního mistrovství světa je nadšený, že s bývalým hráčem Litvínova a Karlových Varů Sejejsem může i nadále spolupracovat. "Je s ním skvělá spolupráce. Hovoří česky, slovensky i anglicky a my spolu máme mezi sebou dobrý vztah, ale se vzájemným respektem," uvedl Hossa.

Z Bratislavy se Hossovi nikdo neozval

Zatímco Lev mu předložil nabídku na angažmá, z bratislavského Slovanu, který rovněž vstoupí do KHL, se mu nikdo neozval. "Nic takového nepřišlo," potvrdil Hossa.

I přesto bude mít mezi spoluhráči hodně Slováků - vedle Hossy jich je v současnosti na soupisce ještě pět. "Je samozřejmě super pocit, když máte v kabině vedle sebe kluky ze své země. Navíc znám hodně kluků z Čech, proti nimž jsem hrával. Osobně bych neměl problém, ani kdybych tu byl sám, ale je samozřejmě velké plus, když máte kolem sebe tolik lidí, co jsou vám blízcí," pochvaloval si Hossa. Očekává, že tým bude kromě jiného hnát vpřed i zvýšená motivace proti Rusům, tradičním rivalům Čechů a Slováků na mezinárodní scéně. "Bude hodně záležet na nás, ale bereme toto mužstvo jako takový náš domácí tým a budeme se chtít předvést v co nejlepším světle, hlavně pak domácímu publiku," prohlásil Hossa.

V KHL má hodně odehráno, vydobyl si jméno uznávaného střelce - mohl by se zařadit k hráčům, kteří tým potáhnou. "Je tu ale více hráčů, kteří mají velké zkušenosti z KHL, zrovna tak jsou tu hráči se zkušenostmi z Ameriky. Je ještě předčasné hovořit, kdo by měl patřit k lídrům týmu," nechtěl Hossa předbíhat událostem.

Podobné to bylo i v případě pocitů, které zatím z týmu a jeho složení má. I proto, že hráči spolu zatím ještě ani netrénovali a s přípravou na ledě začnou až v neděli v Liberci. "Sotva jsme se seznámili a ještě budeme potřebovat pár dnů, abychom se dali do kupy a trošku sblížili, ale podle mého to bude naprosto v pohodě," věří Hossa. "Je to pokaždé jiné, když jdete do nového týmu. Potřebujete se kolem sebe rozkoukat, ale myslím, že nebude problém," dodal Hossa.

Autoři: ČTK, Lidovky.cz