Sparta - Kladno | foto: ČTK

Aktualizováno

Jágrovo Kladno opět prohrálo, tentokrát na Spartě 3:6

•   18:18aktualizováno  20:44
PRAHA - Hokejisté Sparty porazili ve 30. kole extraligy před návštěvou více než 10 tisíc diváků Kladno 6:3. Středočeši i přes gól Jaromíra Jágr prohráli venku pošesté za sebou, Sparta zvítězila potřetí za sebou. Dva góly vítězů dal bývalý hráč soupeře Marek Hovorka.

Vynikající hokej nastartovaly hned úvodní vteřiny, kdy jel po chybě v kladenské rozehrávce na Cháberu osamocený Ton, oblíbený bekhendový blafák sice kladenský gólman přečetl, jenže dojíždějící Hlinka plácl do kotouče a s přispěním tečujícího beka Doudery otevřel skóre. V osmé minutě odpověděl důrazný Eberle, Neuvirth ho však vychytal. Stejně dopadl na druhé straně i Hovorka, ale už chvilku na to si vše vynahradil.

Sparta - Kladno 6:3

Branky a nahrávky: 1. J. Hlinka (P. Ton), 12. Hovorka (Sekáč, Philipp), 32. Bahenský (Krstev, Jánský), 33. P. Ton (Pacovský, Milam), 58. Hovorka (Broš, Sičák), 60. Broš (P. Ton, Neuvirth) - 21. Jágr (Hlaváč, Patera), 29. Hlaváč (Jágr, Plekanec), 53. Patera (D. Růžička, Hlaváč). Rozhodčí: Souček, R. Svoboda - Horinek, J. Svoboda. Vyloučení: 4:8, navíc Pilař (Sparta) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 10.247.

Sparta: Neuvirth - Pilař, Sičák, Gřegořek, Milam, Philipp, Vallin, Krstev - P. Ton, J. Hlinka, Pacovský - I. Rachůnek, Přibyl, Tenkrát - Hovorka, Broš, Sekáč - Jánský, Bahenský, Forman.

Kladno: Chábera - Majeský, Doudera, L. Procházka, Piskáček, D. Růžička, Černošek, Macholda, Mocek - Jágr, Plekanec, Patera - Kuchejda, Melka, Dalecký - Hlaváč, Dragoun, Kuchler - Lukáč, Eberle, M. Látal.

Polovina 12. minuty přinesla Spartě kratičkou sedmivteřinovou přesilovku pět na tři a chviličku po jejím skončení přidal Hovorka proti svým nedávným spoluhráčům druhou trefu Sparty. V závěru první třetiny si zahrálo dvojnásobnou početní výhodu i Kladno, tísněný Hlaváč ovšem dvakrát minul.

Patnáct vteřin z celkem 88 sekund dlouhé výhody dvou mužů v poli si Rytíři přenesli do druhého dějství a přesně se skončením prvního z trestů Jágr snížil. Forman byl poté blízko zvýšení, jenže bek Macholda jeho střelu do prázdné branky skvěle vystihl a zaskočil za Cháberu. Poté hrálo Kladno další přesilovku, v níž dvakrát neuspěl Jágr a pak i Hlaváč, ale sám Hlaváč už druhý pokus namířil neomylně - 2:2.

Velkou šanci hned poté spálil Pacovský a strhující drama pokračovalo. Ve 32. minutě hledal Bahenský Formana, puk se mu však odrazil zpět a sám ho poslal za Cháberova záda. Jen o 16 vteřin později se jako uragán prohnal Ton okolo Macholdy a přestože byl faulovaný, místo trestného střílení poslal puk mezi Cháberovy betony. Před druhou pauzou přišel ještě velký závar před Neuvirthem, ale domácí přežili i Hlaváčovu šanci.

V nástupu do třetí části byla Sparta velmi pozorná, aby dvoubrankový náskok podruhé v utkání neprohospodařila. Zvýšit mohli Pražané při vyloučení Eberleho, ale Chábera se štěstím odolal a vzápětí se ještě v oslabení řítil na Neuvirtha osamocený Hlaváč, ale neuspěl.

Zápletka ovšem přesto přišla o chvilku později. V začínající 53. minutě zužitkoval Patera skvělou Růžičkovu přihrávku a snížil. Rozhodnout mohli Hovorka s Brošem, jenže ve velkých šancích nedali. Následovala ovšem přesilovka po prohřešku Majeského a právě Hovorka přidal pojistku. Výhru domácích ještě zvýraznil při kladenské power play Broš.

Další nedělní výsledky 30. kola extraligy

HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Branka a nahrávky: 14. Bicek (Pech, Zaťovič) - 53. Gulaš (Martin Straka, Kovář), 56. Gulaš (Jan Kovář, Martin Straka). Rozhodčí: Hribik, Hradil - Štofa, Beneš. Vyloučení: 9:8. Využití: 1:1. Diváci: 4773.

Bílí Tygři Liberec - Piráti Chomutov 1:2n (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 29. Nedvěd (Víšek, Pospíšil) - 19. Lušňák (Hřebejk, Pulpán), rozhodující nájezd Michael Frolík. Rozhodčí: Turčan, Kalivoda - Bejček, Charvát. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 3923.

PSG Zlín - HC Verva Litvínov 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Honejsek (Tesařík, Čajánek), 16. Köhler (Leška), 27. Honejsek (Veselý, Čajánek), 29. Honejsek (Veselý, Horák), 60. Balaštík (Okál, Leška) - 14. J. Černý (R. Pšurný, Kousalík). Rozhodčí: A. Jeřábek, R. Polák - Bláha, Kostka. Vyloučení: 8:12. Využití: 2:0. Diváci: 3586.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Mountfield České Budějovice 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 26. Kousal (Somík, V. Kočí) - 3. Prospal (Hanzal, Michálek), 29. Langhammer (L. Kohn), 40. Langhammer (Toman, Ptáček). Rozhodčí: Homola, Wagner - Kis, Rozlílek. Vyloučení: 9:9, navíc Starý - Prospal oba 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 8492.

HC Slavia Praha - HC Kometa Brno 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky 27. Bednář (Hertl) - 17. Švrček (Čermák, Žižka), 39. J. Hruška (V. Němec, Falter), 53. Erat (Koreis). Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Pouzar, Jirka. Vyloučení: 4:6, navíc Kadlec (Slavia) 10 min. Využití: 1:2. Diváci 7675.

HC Vítkovice Steel - HC Oceláři Třinec 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 16. Klimek (Burger, Barinka), 22. Huna (Svačina), 40. Strapáč (Svačina), 49. Klimek (Burger) - 11. Varaďa (M. Růžička, Galvas). Rozhodčí: Mullner, Kubuš (oba SR) - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 4606.

Autoři: ČTK, Lidovky.cz