• schránka
  • Přihlásit Můj účet
Smutek z porážky. Plzeňští hokejisté končí. Vlevo kapitán Martin Straka.

Smutek z porážky. Plzeňští hokejisté končí. Vlevo kapitán Martin Straka. | foto: Radek Petrášek, ČTK

Rozhovor

Martin Straka: Nebojím se, že nám fotbal vezme fandy. Pomáháme si

Sport
  •   17:00
PRAHA - Do extraligy dnes naskočí už jen pět naganských bohatýrů. Mezi nimi i Martin Straka (38), plzeňský vůdce, nepolapitelný útočník, osobnost, jež pomáhá plnit stadiony po celé republice.

Plzeň v současné době dýchá a žije intenzivně také fotbalem. Neobáváte se, že vám fotbalová euforie vezme část fanoušků?
V Plzni lidi na hokej chodili vždycky, takže se nebojím. Všechno ale záleží jen na nás, jaký hokej budeme předvádět. Musíme divákům něco nabídnout.

Ceny vstupenek ale mírně nahrávají fotbalovým příznivcům...
Ceny jsou dané, ale fotbalový stadion třeba není úplně v takovém stavu, v jakém by mohl být, trávník je daleko od tribun. Na hokeji je to jiný... Spousta fandů chodí na oba sporty, takže si při termínové kolizi vzájemně pomůžeme, aby diváci mohli vidět obojí. Někdy proto budeme hrát v neděli od 14 hodin. Fandové aspoň s sebou můžou vzít děti. Kdyby se začínalo ve 20 hodin, tak by malí asi nepřišli.

Čtěte také

Zdá se, že vám ani přibývající roky neubírají na rychlosti. Cožpak svých 38 let nevnímáte?
Už to není úplně ono, ale pořád to ještě jde. Trochu zpomaluju, dřív jsem byl výbušnější a fyzičku jsem měl taky lepší. Tyhle věci zkrátka odcházejí. Poznám to...

V minulé sezoně jste vyhráli základní část, ale v play off jste vypadli v úvodním kole. Nehodláte proto pozměnit strategii?
Nic měnit nechceme. Budeme se snažit vyhrávat, a kdyby nám to v základní části znovu vyšlo, bylo by to samozřejmě hezký. Musíme mít itrochu štěstí a zdravé hráče.

Jak si můžete dovolit tři Kanaďany a dva Američany, když máte druhý nejnižší rozpočet v extralize?
Jsou levnější než český kluci. Chválabohu. Zvykli si u nás, jsou úplně v klidu. Předem si zjišťujeme, o jaké typy jde, jestli nejsou problémoví a tak. Hledáme spíš hráče bez rodin. Nejsme padlí na hlavu...

Jak sledujete poslední události kolem Dominika Haška, na nějž se sypou pokuty?
Jestli se poničil pohár na jeho soukromé oslavě, tak je pokuta asi správná. A co se týče pokuty za výroky vůči Stanislavu Šulcovi, nevím přesně, co se stalo.

Co se týče onoho poháru, aspoň víte, že byste ho případně na jaře měli trochu lépe opatrovat...
(směje se) Bylo by hezký tenhle pohár vyhrát. A určitě bychom případnou pokutu nějak zaplatili...

Autor: Václav Cibula Lidové noviny