8. září 2011 16:33 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Svaz vyřadil z reprezentace čísla dresů obětí

Smuteční zátiší na chodbě Českého svazu ledního hokeje. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Smuteční zátiší na chodbě Českého svazu ledního hokeje. | foto: ČTK

PRAHA "K samotné tragédii se nechci vracet," zahájil se slzami v očích tiskovou konferenci Českého svazu ledního hokeje prezident Tomáš Král. Jako uctění památky se svaz rozhodl vyřadit ze sady reprezentačních dresů čísla Karla Rachůnka, Jana Marka a Josefa Vašíčka 4, 15 a 63.

Ještě ve čtvrtek večer se na Staroměstském náměstí objeví fotky hráčů, aby na místo lidé mohli spontánně nosit květiny a zapalovat svíčky. "Místo je spojeno s největšími úspěchy českého hokeje. Na Staroměstském náměstí kluci slavili s fanoušky tituly mistrů světa. Už jsme se spojili se rodinnými příslušníky a ti s rozloučením souhlasili," pokračoval Král.

O TRAGÉDII ČTĚTE VÍCE

Oficiální rozloučení proběhne v centru Prahy až těla zesnulých hokejistů dorazí do České republiky. Ty po identifikaci přiletí zřejmě vojenským speciálem, který zařídí ruská vláda. Poté se s policejním doprovodem převezou na Staroměstské náměstí, kde proběhne oficiální rozloučení. "Nejbližším termínem je neděle. Dřív to určitě nestihneme," přidal Král.

Půjde asi o čtyřhodinové rozloučení, které bude doprovázeno projekce, hymnou a hudebním doprovodem. Mimo jiné, že čísla 4, 15 a 63 se vyřadí ze sady dresů, České hokejové hry budou organizovány jako memoriál Jana Marka, Karla Rachůnka a Josefa Vašíčka.

Domácí extraliga začne podle plánu, ale první domácí zápasy budou zahájeny minutou ticha. "Mám v hlavě také to, že by kluci byli uvedeni do síně slávy. Patřili by tam totiž, i kdyby k tragédii nedošlo," dodal Král.

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.