Čtvrtek 8. prosince 2022, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Seznam posil z NHL je asi u konce. Vrbata i Zbyněk Michálek se omluvili

Sport

  12:27
PRAHA - K hokejové reprezentaci se zatím nepřipojí žádní noví hráči ze zámořské NHL. Útočník Radim Vrbata z Vancouveru i Zbyněk Michálek ze St. Louis se totiž z účasti na domácím mistrovství světa omluvili. Vedení reprezentace se teď zkouší dovolat (dosud neúspěšně) Milanu Michálkovi z Ottawy. Po úterním dopoledním tréninku to uvedl asistent trenéra Jaroslav Špaček.

Radim Vrbata neproměnil samostatný únik. foto: Reuters

„Zbyněk Michálek se omluvil z rodinných důvodů, navíc nemá smlouvu,“ vysvětlil Špaček. „A Milanovi (Michálkovi) se nemůžeme dovolat.“

U něj se však dá předpokládat, že ho neuvolní klub, neboť v závěru sezony byl zraněný.

Do Prahy rovněž nedorazí ani Radim Vrbata, elitní snajpr Vancouveru. U něj je potíž, že si dlouho zvyká na přechod z úzkého kluziště na široké. „Musí mít čas, aby se připravil. A ten nemá, proto se omluvil,“ řekl Špaček. Vrbata by se připojil k českému týmu pouze v případě, kdyby Canucks do play off vůbec nepostoupili.

Vzkazy fanoušků českým hokejistům

Co další posily z NHL? Už není moc jiných variant. Trenéři teď upínají zrak na sérii mezi Tampou a Detroitem, kde je stav 3:3, a rozhodne se ze středy na čtvrtek. Upřímně: nejraději by si přáli výhru Tampy, protože by pak byl volný Marek Židlický, nejlepší český bek současnosti.

V případě vyřazení Tampy se pak pokusí Růžička a spol. získat útočníka Ondřeje Paláta a obránce Andreje Šustra. „Dneska je obvoláme, abychom zjistili, jak na tom jsou a zda budou mít zájem,“ uvedl Špaček. „Když jsem byl na Floridě na inspekci, tak jsem se Šustrem mluvil a měl zájem. Je to pravák, dobře bruslí, ale nevím, v jakém zdravotním stavu teď je.“

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat