3. května 2008 10:15 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Židlický: Na nároďák mě nemusí nikdo přemlouvat

Marek Židlický na tréninku.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Marek Židlický na tréninku. | foto: ČTK

QUÉBEC Do dějiště mistrovství světa dorazil až večer před prvním odpoledním zápasem. Hokejový obránce Marek Židlický (31) si totiž doléčoval bolístky z play off NHL. Proto se ráno jako jeden z mála objevil na rozbruslení a po obědě už odehrál ostrý zápas. "Potřeboval jsem se trochu zapotit,“ vysvětloval zúsměvem jeden z nejlepších českých obránců.

Co jste dělal od vyřazení Nashvillu z play off?
Hodně jsem odpočíval. Měl jsem problémy s třísly a s naraženým bokem, takže jsem se zkoušel dávat dohromady. S trenérem jsem se domluvil, že uvidíme, jak se budu před prvním zápasem cítit. Čekal jsem ještě na vyšetření od doktora Pavla Koláře, který mě po příletu sem do Québeku hned prohlédl.

A u doktora Koláře asi nyní budete trávit více času, že?
Vypadá to tak. Potřebuju, aby mě dal dohromady.


Limitují vás bolavá třísla hodně?
Jestli chci hrát zápas, tak se musím vyrovnat s tou bolestí. Nemůžu být připraven jen na osmdesát procent. Musí to být stoprocentní.

Bylo to těžké rozhodování, jestli pojedete na šampionát?
Proti bylo jedině zranění. Ale byl jsem už rozhodnutý, že nepojedu, protože jsem se cítil hrozně a třísla dost bolela. Ale dal jsem si týden volno a jsem tu. Na nároďák mě nemusí nikdo přemlouvat, to je otázka jen toho, jak se člověk cítí.

Neměl jste obavy z toho, že v takovém zdravotním stavu vás váš zaměstnavatel na mistrovství nepustí?
Byli jsme domluvení s generálním manažerem, že než poletím, tak mu určitě zavolám. Že mu dám vědět, jak se cítím. My nemáme problém se domluvit. Organizace v Nashvillu je velice dobrá.

Víte, že ze současného kádru jste nejlepší střelec? Na kontě máte v reprezentaci nejvíce branek.
To vůbec nevím.

Martin Prachař

Autor

Martin Prachařmartin.prachar@lidovky.czČlánky

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…