8. února 2018 11:56 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda

VIDEO: Ikonické momenty zimních Her: frajeřina a pád odstartovaly olympijské prokletí ‚Šťastné Lindsey‘

Snowboardistka Lindsey Jacobellisová a její pád ve finále olympijského závodu v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Snowboardistka Lindsey Jacobellisová a její pád ve finále olympijského závodu v... | foto: Reprofoto

PRAHA Na zimní olympiádu v Turíně přijela snowboardistka Lindsey Jacobellisová jako velká favoritka. Snowboardcrossovým závodem procházela Američanka suverénně. Vedla s náskokem i ve finále. Jenže pak, na předposledním skoku, chytila ve vzduchu prkno. Chtěla pobavit diváky. Spadla. Brala stříbro. A odstartovalo její olympijské prokletí.

Jacobellisová vyhrála ve snowboardcrossu desetkrát prestižní X-Games, pětkrát se stala mistryní světa (naposledy v roce 2017). Stříbro z Turína 2006, kde si jela pro zlato, je ale její jediná olympijská medaile.

Na Hrách ve Vancouveru 2010 vypadla závodnice, které se poněkud ironicky přezdívá „Šťastná Lindsey“ v semifinále (po kolizi neprojela branku), na Hrách v Soči, kde brala zlato Eva Samková, v semifinále vedla, ale opět upadla. Nyní se připravuje na Hry v Pchjongčchangu. Zlomí dvaatřicetiletá závodnice a hlavní tvář světového snowboardcrossu prokletí?

Snowboardistka Lindsey Jacobellisová.

Snowboardistka Lindsey Jacobellisová.

mprMartin Prachař