25. listopadu 2015 15:46 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Kličkové proti sobě. Vladimir si na tréninku zaboxoval i s bratrem

Vitalij Kličko (vlevo) a jeho bratr Vladimir Kličko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vitalij Kličko (vlevo) a jeho bratr Vladimir Kličko | foto: Reuters

PRAHA Nejznámější bratrská boxerská dvojice se po 10 letech postavila v ringu proti sobě. Ukrajinský vládce těžké váhy Vladimir Kličko si v rámci přípravy na sobotní souboj s Britem Tysonem Furym zatrénoval s bratrem Vitalijem.

„Měl jsem prvotřídní tréninkovou přípravu,“ napsal Vladimir na svůj facebookový profil. „Vitalij se přidal. Boxovat s ním je vždy něco speciálního.“

Mezi bratry to i jiskřilo

Čerstvě znovuzvolený starosta Kyjeva Vitalij Kličko kdysi přiznal, že se bratři spolu dříve hodně hádali a prali. „Vladimir si dokonce při společném souboji zlomil nohu. Bylo to ještě v juniorském věku,“ vzpomínal.

Ti dva se spolu nikdy neutkali na ostro. Už když začínali, slíbili své matce, že proti sobě zápasit nebudou. Vzájemně se respektují a drží se hesla, že každého soupeře musí nesnášet, než s ním půjdou do ringu.

Vitalij naposledy zápasil v září roku 2012, kdy porazil Němce Manuela Charra.

Od té doby se z boxerského světa trochu vytratil a upřednostil politickou dráhu: v Kyjevě dokonce zastává funkci starosty. Nadále se však udržuje ve formě a kývl i na bratrovu nabídku zatrénovat si společně po dlouhých 10 letech.

Vladimir v rakouském městečku Going am Wilden Kaiser piluje techniku na svého sobotního soka Tysona Furyho, s nímž se v sobotu utká v německém Düsseldorfu o titul, a příprava se zkušenějším a vyšším Vitalijem mu může přijít vhod.

Fury má totiž oproti Vladimirovi osmicentimetrovou výškovou převahu a při zápasech se dokáže během vteřiny „proměnit“ z praváka v leváka. A s takovými Kličko mnoho zkušeností nemá.

lsoLukáš Šonský

PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano
PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano

Přítel na mě tlačí že chce druhé dítě synovi je 6 let a že by to už chtělo druhé. Jenže já druhé nechci. Když mu řeknu důvody ( jsem na vše sama nemáme ani hlídací babičku, přítel s námi nikam nechce výlet, dovolená vše sama se synem.) On si stejně mele svou ale že by něco změnil to ne.