Český dálkový běžec na lyžích Stanislav Řezáč | foto: ČTK

Dálkový běžec Řezáč si v Marcialonze vystoupal pro druhé místo

•   11:30
PREDAZZO (Itálie) - Dálkový běžec na lyžích Stanislav Řezáč skončil druhý v Marcialonze, závodu FIS Marathon Cupu a Ski Classics. Na trati 70 kilometrů klasickou technikou obhájil prvenství Nor Jörgen Aukland, který se v cíli v Predazzu radoval již ze svého čtvrtého vítězství v kariéře. Řezáč za vítězem zaostal o sedm vteřin. Třetí dojel letošní vítěz Jizerské padesátky Anders Aukland, bratr Jörgena.

"Závod byl dobrý. Jsem spokojen, že jsem se dostal mezi bráchy. Měl jsem perfektní lyže," pochvaloval si Řezáč, který Marcialongu vyhrál v roce 2005, v televizním rozhovoru. "Jörgen je skvělý, a to především ve stoupání," ocenil Řezáč vítěze. Pětašedesát kilometrů se držela v čele skupina dvaceti běžců a rozhodlo již tradičně stoupání do kopce Cascata.

Řezáč začal "šplhat" do cíle čtvrtý za bratry Auklandovými a Švédem Jerrym Ahrlinem. Brzy všem poodjel Jörgen Aukland. Řezáč v půlce kopce nastoupil a druhým místem si vylepšil loňskou třetí pozici. Jörgen Aukland vyhrál Marcialongu poprvé před deseti lety, znovu se radoval v roce 2006 a loni. Titul naposledy obhájil Španěl Juan Jesús Gutiérrez v roce 2002.

Marcialonga, závod FIS Marathon Cupu a Ski Classics v dálkovém lyžování v Itálii

70 km klasickou technikou
Muži:
1. J. Aukland  (Nor.) 2:58:21,3, 2. Řezáč -7,2, 3. A. Aukland (Nor.) -16,0, 4. Ahrlin (Švéd.) -22,9, 5. Dammen -30,3, 6. Kjölstad 40,0, ...19. Novák -2:23,9.
Průběžné pořadí FIS Marathon Cupu (po 4 z 9 závodů): 1. A. Aukland 160 b., 2. J. Aukland 160, 3. P. Northug (Nor.) 160, ...5. Řezáč 125, 7. Novák 109, 9. Bauer 80, 52. Koukal 13.

Ženy: 1. Bonerová (Švýc.) 3:29:25,0, 2. Kveliová (Nor.) -1:56,8, 3. Jambajevová (Rus.) -2:30,5, ...33. Zelenková-1:04:00,3.
Průběžné pořadí FIS Marathon Cupu (po 4 z 9 závodů): 1. Bonerová 240, 2. Mannimaová (Est.) 193, 3. Confortolaová (It.) 147, ...20. Moravcová 29.