16. ledna 2019 12:53 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Další Schumacher ve formuli 1? Možná u nás, možná ne, říká šéf Mercedesu

Mick Schumacher oslavuje po první výhře ve Formuli 3. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mick Schumacher oslavuje po první výhře ve Formuli 3. | foto: Twitter

Maranello / Praha Objeví se příjmení Schumacher opět ve Ferrari? Podle zdrojů motoristických médií kolem syna Michaela Schumachera Micka krouží jak italská stáj, tak Mercedes, v němž válí Lewis Hamilton.

Devatenáctiletý talent už byl s oběma stájemi několikrát spojován, poněvadž za oba týmy jeho otec dříve závodil. Už v prosinci se na téma Micka S., vítěze evropské formule 3, vyjádřil šéf organizace Mercedes Toto Wolff.

„Úplně nejdůležitější je dát mu dostatek času. Má v sobě jakési dědictví svého otce, který je nejúspěšnějším závodníkem všech dob. Mick vyhrál F3, teď se přesunul do formule 2, kde to bude mít proti zkušenějším jezdcům opravdu těžké,“ přemýšlí Wolff.

Na mladého Schumachera si pochopitelně dělají zálusk nejlepší značky motoristického světa, ale navrch by teoreticky mohl mít kromě Ferrari i Mercedes, jehož motory využíval Mick v loňském roce, ačkoliv nebyl ani členem mládežnického programu značky Mercedes-Benz.

Mick Schumacher oslavuje po první výhře ve Formuli 3.
Michael a Mick Schumacher.

„Nemám pochyb o tom, že má Mick potenciál být úspěšným jezdcem ve formuli 1. Možná v našem týmu, možná ne,“ doufá šéf Mercedesu.

Zatím to ale vypadá, že jeden z nevybroušených diamantů získá do svých řad Ferrari.

Podle zpráv ze zákulisí se německý pilot dohodl na vstupu do akademie Ferrari, ale zatím tuto zprávu ani italská stáj, ani mladý Schumacher, nepotvrdili. Očekává se, že by kontrakt mohl zajistit testování Micka v barvách týmu z Maranella, stejně tak i spoustu času na simulátorech Ferrari.

Mezitím bude Mick Schumacher závodit za tým formule 2 Prema Racing.

Jan Krejcar

Autor

Jan Krejcarjan.krejcar@lidovky.czČlánky

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.