26. července 2019 19:31 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Další trable Beckera. Kvůli rychlé jízdě v Británii přišel o řidičský průkaz

Boris Becker, kouč Novaka Djokoviče, bedlivě sleduje finále Wimbledonu mezi... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Boris Becker, kouč Novaka Djokoviče, bedlivě sleduje finále Wimbledonu mezi... | foto: Reuters

Londýn Bývalý slavný německý tenista Boris Becker přišel v Británii kvůli rychlé jízdě na půl roku o řidičský průkaz. Trojnásobný wimbledonský navíc musí zaplatit pokutu 1700 liber (téměř 45 tisíc korun).

Jednapadesátiletý Becker překročil rychlost na stejné silnici jihozápadně od Londýna dvakrát během čtyř měsíců. V minulosti už přišel o devět bodů kvůli telefonování za jízdy i překročení rychlosti.

Beckerovi nedávno vynesla dražba trofejí a osobních předmětů přes 750 tisíc eur (více než 19 milionů korun). Výtěžek z internetové aukce mu má pomoct umořit část dluhu, kvůli kterému je od roku 2017 v insolvenčním řízení.

Bankrot na něj vyhlásil předloni soud v Londýně kvůli nesplacené půjčce ve výši 3,5 milionu eur (90,2 milionu korun) od soukromé banky. Do insolvenčního řízení se pak přihlásil i Beckerův bývalý obchodní partner s pohledávkou 36,5 milionu eur (asi 941 milionů korun).

ČTK