Sobota 23. září 2023, svátek má Berta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Exotické souboje v kleci? UFC chce pořádat zápasy bojových umění na soukromém ostrově

Sport

  15:20
New York - Galavečery smíšených bojových umění organizace UFC by měly pokračovat bez diváků na soukromém ostrově. Prezident UFC Dana White uvedl, že na dosud nekonkretizovaném místě plánuje zápasy každý týden i pro zápasníky, kteří by se v době koronavirové krize nemohli dostat do Spojených států amerických.

9. Conor McGregor prohrál v zápase roku UFC s Khabibem Nurmagomedovem, zaujaly ale spíše jeho kontroverze. foto: ČTK/AP

Nejprestižnější světová organizace MMA musela kvůli šíření nemoci covid-19 odvolat tři galavečery, ale White si je jistý, že akce UFC 249 se už 18. dubna uskuteční. „Chybí den nebo dva k tomu, abych si zajistil soukromý ostrov. Dopravíme tam veškerou infrastrukturu, takže tam budeme moci dělat zápasy. Všechny zahraniční bojovníky do USA nedostanu, takže je přepravím na ten ostrov a mezinárodní zápasy udělám tam,“ řekl White americkému zábavnímu webu TMZ.

Na akci UFC 249 se měl představit šampion v lehké váze Chabib Nurmagomedov, jenž ale zůstal v karanténě v Rusku. Místo známého Dagestánce se tak s Tonym Fergusonem střetne jiný Američan Justin Gaethje.

V UFC dosud zápasili čtyři Češi, naposledy David Dvořák při své premiéře v polovině března na akci bez diváků v Brasílii porazil domácího Bruna Silvu. V lednu s UFC podepsal smlouvu Jiří Procházka, jenž na termín prvního zápasu zatím čeká. Loni v únoru se UFC představila poprvé i v Česku v pražské O2 areně.

Autor: