12. října 2011 19:41 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Haye končí kariéru. Zbít Klička se ale vrátí

ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační foto | foto: Reuters

PRAHA Život se mu měl v den 31. narozenin převrátit naruby. Nyní to však vypadá, že bývalý šampion těžké váhy v boxu David Haye svou kariéru ve čtvrtek 13. října možná neukončí. A to v případě naplnění jistých okolností: pokud se v budoucnosti utká s Vitalijem Kličkem.

Manažer ukrajinského bijce Bernd Boente dokonce prozradil, že jednání o zápase již započala. "Jsem v dlouhodobém kontaktu s Adamem Boothem (promotérem Davida Hayeho - pozn. red.), který mi prozradil, že Haye sice oficiálně zamíří do sportovního důchodu," řekl, "ale pokud by se mohl utkat s Vitalijem Kličkem, vrátí se."

Britský bijec, jenž kromě boxerských dovedností proslul i urážkami rivalů, svůj poslední duel absolvoval 2. července proti Vladimiru Kličkovi, mladšímu bratrovi čtyřicetiletého Vitalije, a odešel jasně poražen. Přišel tak o mistrovský pás organizace WBA.

David Haye na zemi
Vladimir Kličko umísťuje úder na hlavu Davida Hayeho
David Haye byl počítán

Vladimir Kličko v prázdninové bitvě s Davidem Hayem dominoval. Knockout ale soupeři neuštědřil

"David by i proto, aby získal titul zpět, navlékl rukavice i pro případ odvety. Jenže ta nemá smysl. Další měření sil nelze zahalit dostatečným množstvím otazníků, které jej dělá atraktivním," myslí si Boente, "zato s Vitalijem by to bylo něco jiného. Má úplně odlišný styl," dodal pro Sky Sports.

VITALIJ KLIČKO

Vitalij Kličko ve svém posledním zápase porazil polského bijce Tomasze Adamka stylem k.o. v 10. kole. David Haye duel označil za nudný. "Já bych Klička zbil a poslal do důchodu," rýpnul si.

Starší z rodinného klanu Kličků navíc o střetnutí s ostrovní hvězdou stojí. "Mám v plánu dokončit to, co Vladimir nezvládl. Dát mu k.o.," řekl odhodlaně boxer ihned po dvanáctikolovém zápolení jeho bratra s Hayem.

"Hayemaker" prozatím neprodloužil svou licenci a boxerské asociaci zaslal e-mail, ve kterém potvrzuje, že tak učinit nehodlá. "Budu akčním hrdinou a proniknu do Hollywoodu," plánoval si před rokem sebevědomý Brit.

Situace v těžké váze profesionálného boxu

Vladimir Kličko (35) je absolutním šampionem těžké váhy a držitelem tří ze čtyř nejprestižnějších pásů (WBA, IBF a WBO). Zbylý titul (WBC) drží jeho starší bratr Vitalij Kličko (40).

Vladimir Kličko (vpravo) a Vitalij Kličko

Vladimir Kličko (vpravo) a Vitalij Kličko

Nejbližší zápas o titul je naplánovaný na 10. prosince. Vyzyvatel Jean Marc Mormeck se postaví Vladimiru Kličkovi.

Přinutí ho případný zápas s Kličkem své plány odložit? "Ano. Jsou-li navíc pro oba bojovníky finanční důvody motivačním prvkem, pak jsou šance na uskutečnění zápasu 100%," domnívá se Ukrajincův promotér Boente.

Manažeři už jednali i o termínu bitvy. Pokud se dohodnou, mohla by se uskutečnit v únoru nebo březnu následujícího roku na některém z německých stadionů.

Advantage Consulting, s.r.o.
LAKÝRNÍK VE STROJÍRENSTVÍ

Advantage Consulting, s.r.o.
Olomoucký kraj
nabízený plat: 21 000 - 30 000 Kč