Spokojený Kreuziger (uprostřed). | foto: ČTK

Kreuziger vyhrál závod kolem Švýcarska

•   18:45
BERN - Český cyklista Roman Kreuziger vyhrál závod Kolem Švýcarska a premiérovým triumfem v seriálu Pro Tour dosáhl životního úspěchu. V dnešní závěrečné etapě udržel v čele celkové klasifikace téměř minutový náskok před druhým Andreasem Klödenem, který si vybojoval v sobotní časovce. Z vítězství v posledním dílu tradiční generálky na Tour de France se radoval domácí Fabian Cancellara.

"Nebyla to lehká etapa, ale zažil jsem tady náročnější," citoval českého jezdce server cyclingnews.com.

Dvaadvacetiletý Kreuziger dnes ve žlutém trikotu vedoucího jezdce dojel do cíle na 26. místě a v průběhu 168 km dlouhé etapy z Altdorfu do Bernu spolu se svým týmem Liquigas jistil náskok v čele celkového pořadí. Do cíle nakonec dorazil s osmivteřinovou ztrátou na vítězného Cancellaru a ve stejném čase jako Klöden.

Juniorský mistr světa z roku 2004 si premiérový triumf prakticky zajistil v sobotní horské časovce, kterou vyhrál a s náskokem 49 vteřin se posunul na první místo závodu. Kreuziger oplatil švýcarským vítězstvím Klödenovi porážku ze závodu Kolem
Romandie, kde ho v konečném pořadí překonal pouze německý cyklista.