Středa 22. března 2023, svátek má Leona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

McGregor šokoval svět: Odcházím. Jako mladý. Důvod? UFC ho stáhla z galavečera

Sport

  15:00
DUBLIN/LAS VEGAS - Tak tohle je pecka a svět bojových sportů momentálně nežije ničím jiným. Fenomenální irský bijec MMA Conor McGregor v noci na středu oznámil na svém twitteru konec kariéry. V 27 letech. Dle všeho reagoval na informaci, kterou v tu chvíli věděl jen on: byl vyřazený z velké červencové párty jménem UFC 200, kde se chtěl pomstít za poslední porážku Američanu Natemu Diazovi.

Conor McGregor. foto: Reuters

Odvetu s Diatem dostal McGregor jednoduše proto, že ji chtěl, což se ale některým fanouškům i expertům moc nelíbilo. Poukazovali na to, že má tenhle irský bojovník příliš velkou moc.

O víkendu ale tuto situaci okomentoval při jiné akci slavné série český expert na svět ultimátních zápasů Ondřej Novotný jednoduše: „Jestli je to správné, že si McGregor určuje v UFC pravidla? Já myslím, že ano, protože on přinesl UFC to, co nikdo předtím. Takže když řekne, že chce odvetu s Natem Diazem, tak ji dostane.“

Uplynuly dva dny a jeho slova se potvrdila. Nebo vyvrátila? Každý si může vybrat svůj pohled na věc.

„Rozhodl jsem se odejít mladý. Díky za peníze. Chytnu tě později,“ napsal na svůj twitterový účet. Sdělit něco podobného světu kdokoliv jiný, asi by se to až tolik neřešilo. Pokud se ale jmenujete McGregor a na této sociální síti vás sleduje na 1,5 milionu lidí, poprask je zajištěný.

O pár hodin později bylo jasno, proč se tak rozhodl. Vedení UFC totiž vydalo prohlášení, že stáhlo McGregora z plánované velké letní show – UFC 200 – kde si měl střihnout zmíněnou odvetu s Natem Diazem, který jej porazil na akci s číslem 196.

Důvod? „Conor se odmítl účastnit kvůli přípravě na Islandu všech propagačních akcí a tiskových konferencí včetně té přichystané na tento víkend. Proto jsme se rozhodli jej stáhnout z galavečera a připravit pro 9. července nový hlavní zápas,“ zní v prohlášení vedení ligy.

Dana White, šéf UFC, následně okomentoval i ohlášený McGregorův odchod do důchodu: „Jestli opravdu ukončil kariéru? Jen on může na tuto otázku odpovědět. Takže nevím. Ale nebude součástí UFC 200.“

Jedním dechem dodal, že o víkendu by rád oznámil jméno nového soupeře pro Diaze. Pokud tedy bude zápasit i ten. Výstřední Američan totiž na McGregorův tweet reagoval po svém: „Myslím, že moje práce skončila. Také odcházím do důchodu.“

Zda se tak stane, se dozvíme už o víkendu. Stejně jako to, zda si to nakonec nerozdají na tomto galavečeru Jose Aldo a Frankie Edgar o plnohodnotný pás šampiona UFC v pérové váze.

Ten pás, který Brazilci sebral právě McGregor během 13 vteřin loni v prosinci. V zápase, který udělal z bijce přezdívaného „Notorius“ definitivně milionáře. A muže, který si myslel, že může všechno. Až následující týdny ukáží, zda tomu tak skutečně je...

Mohlo by vás zajímat