25. července 2019 14:41 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Nejistá sezona mladého Schumachera. Procházím těžším obdobím, ale nadále sním o F1, říká

Mick Schumacher závodí v seriálu formule 2. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mick Schumacher závodí v seriálu formule 2. | foto: Reuters

Hurth Loňský vítěz evropské série formule 3 Mick Schumacher se zatím marně snaží navázat na výsledky ve formuli 2. „Myslím, že jsme na dobré cestě. Ukázali jsme, že máme rychlost a potenciál být na čele. Každý si někdy musí projít těžším obdobím,“ nevzdává svůj sen v cestě za formulí 1 syn Michaela Schumachera.

V celkovém pořadí formule 2 je Mick Schumacher až na 14. místě. Jeho nejlepším výsledkem bylo čtvrté místo ve Velké ceně Rakouska - paradoxně po startu z chvostu pole.

„Nikdo učený z nebe nespadl,“ reaguje dvacetiletý Němec na své nekonzistentní výsledky v úvodní sezoně F2. „Samozřejmě, že to nebylo snadné a měli jsme i nějakou smůlu, ale nejvíc se poučíte z těžkých chvil,“ dodává Schumacher, jenž svou závodnickou kariéru začal v roce 2008 v závodech motokár.

Mick Schumacher oslavuje po první výhře ve Formuli 3.

Mick Schumacher oslavuje po první výhře ve Formuli 3.

Přesto mladá naděje motorsportu zůstává klidná. „Myslím, že jsme na dobré cestě. Ukázali jsme, že máme rychlost a potenciál být na čele. Každý si někdy musí projít těžším obdobím. Jdu krok za krokem,“ říká uvědoměle.

„Cítím se stále jistěji v tomto prostředí a snad brzy nastane správný čas na posun do F1. Je obtížné předpovědět, kdy se to stane. Musíte mít štěstí na volnou sedačku, takže budu pokračovat a držet si palce,“ má jasno Schumacher junior.