13. srpna 2018 19:04 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Spolupráce Plíškové s Krupou končí. Tenistce bude znovu pomáhat Stubbsová

Tenistka Karolína Plíšková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tenistka Karolína Plíšková. | foto: ČTK/AP

CINCINNATI/PRAHA Tenistka Karolína Plíšková ukončila spolupráci s koučem Tomášem Krupou, jež trvala od loňského listopadu. Současné osmičce pořadí WTA bude v nejbližší době radit Australanka Rennae Stubbsová, která ji podporovala už na loňském Turnaji mistryň.

Dvě porážky s Kiki Bertensovou přispěly ke kroku, který nyní učinila šestadvacetiletá Češka. Ve Wimbledonu podlehla nizozemské soupeřce v osmifinále 3:6, 6:7, v Montrealu minulý týden ve druhém kole 2:6, 2:6. Po druhém nezdaru propustila zkušeného trenéra Krupu. Uznávaného odborníka angažovala na podzim 2017. Věřila, že pro svou kariéru našla toho správního muže. Jenže...

„Já i Tomáš jsme pro úspěch dělali vše, co bylo v našich silách,“ řekla Plíšková pro iDNES. „Výsledky a pocity ale prostě nebyly takové, jaké od sebe očekávám. Není to o něčí vině, já nesu největší odpovědnost za své výsledky a rozhodla jsem se pro změnu. Tomáš je super chlap a vynikající trenér, takové věci se prostě stávají.“

Wimbledon 2018: Plíšková a Bertensová před zápasem.

Wimbledon 2018: Plíšková a Bertensová před zápasem.

„Bohužel se nenaplnila očekávání a představy, které při zahájení spolupráce zazněly,“ dodal tenistčin manažer a manžel Michal Hrdlička. „Ve spojení elitní hráčky a elitního trenéra byla pochopitelně očekávání a cíle nejvyšší. Definitivně rozhodl brzký konec na turnaji v Montrealu a celkově horší pocit Karolíny. Proto se rozhodla pro nový impuls.“

Pod jeho vedením postoupila do čtvrtfinále Australian Open, získala titul ve Stuttgartu. V Madridu cestou do semifinále zdolala neoblíbenou sokyni a světovou jedničku Simonu Halepovou. Přispěla k postupu českého týmu do finále Fed Cupu. V žebříčku WTA Race sestaveném jen podle letošních výsledků je devátá, což by skoro každá profesionálka okamžitě brala.

Zároveň ji však snadno vyřadila Maria Šarapovová na Roland Garros 6:2, 6:1. Předtím v rozčilení raketou poničila umpire po skandálním verdiktu rozhodčí v partii s Mariou Sakkariovou v Římě. Z posledních 15 střetnutí má rozpačitou bilanci 8-7.

„Samozřejmě mě mrzí, že končí cesta, ve kterou jsem věřil. Pro úspěch jsem dělal maximum,“ prohlásil Tomáš Krupa pro iDNES.cz. „I když si nemyslím, že jsme prožívali zrovna špatnou sezonu, naše cíle byly samozřejmě vyšší. Mně nezbývá, než Karolínino rozhodnutí respektovat. Určitě v tom ani z jedné strany není nic osobního a Káju i kluky z týmu kdykoliv zase rád uvidím.“

Karolína Plíšková.

Karolína Plíšková.

Cílevědomá slečna po skvělé loňské sezoně, během níž se na osm týdnů vyšvihla na žebříčku na číslo 1, doufala ve sběr těch nejvzácnějších trofejí, který se zatím nekoná. V únoru si nově najala kondičního specialistu Marka Všetíčka, jenž tvrdil, že by se úmorná dřina v přípravě mohla projevit zhruba po šesti měsících. Tedy nyní, na zámořské betonové šňůře.

Už v úterý vkročí Plíšková do turnaje v Cincinnati, na němž předloni vybojovala titul. Nejprve se utká s Polkou Agnieszkou Radwaňskou, s níž prohrála všech sedm vzájemných utkáních a ještě v nich nezískala ani set.

Trenérské změny jsou u Plíškové poměrně časté. V listopadu 2016 od ní k Petře Kvitové přestoupil kouč Jiří Vaněk. V září 2017 se Plíšková poněkud překvapivě rozžehnala s Davidem Kotyzou. Na Masters v Singapuru si pak pochvalovala dočasnou spolupráci se vstřícnou Australankou Stubbsovou. Teď na ni v Americe mohou navázat.

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.