31. ledna 2019 11:01 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: Vrchol roztomilosti. Thajka běžela třicet kilometrů se ztraceným štěnětem v náručí

Fotografie koluje thajskými sociálními sítěmi. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fotografie koluje thajskými sociálními sítěmi. | foto: Facebook Polsin Sinsamoe.

Bangkok / Praha Běžela maraton, když si všimla u cesty maličkého stvoření, které ostatní ani nezaznamenali. Thajské závodnici Khemjiře Klongsanunové se zželelo malého zmateného štěňátka, zjevně vyděšeného obrovským počtem lidí. A tak si jej vzala do ruky a dokončila s ním závod.

Třiačtyřicetiletá Klongsanunová malého thajského bangkewa zaregistrovala po jedenácti odběhnutých kilometrech, jednatřicet jí ještě zbývalo. Chvilku se ohlížela a zkoumala, komu by mohl ňufající nešťastník patřit, jenže v okolí nebyly žádné domy, a tak měla strach, že by se zmatený pes mohl vydat do lesa, kde by se mu určitě něco stalo.

Proto nezaváhala ani vteřinu, popadla psíka a vydala se s ním na dlouhou cestu, v přepočtu přes 30 kilometrů. Záběry zachytila jedna místní televize a je na nich vidět, jak Klongsanunová k sobě pejska tiskne a jak na něj překvapivě reagují okolní běžci.

Když s ním proběhla cílem, ještě chvíli se sháněla po nějakém majiteli, ale bezvýsledně. Rozhodla se proto, že si pejska nechá, a pojmenuje jej Chombueng, tedy tak, jak se jmenoval i onen maratonský závod.

Nového člena smečky bylo potřeba přivítat.
Momentka ze závodu, při němž našla Thajka štěně.

„Zdálo se mi, že je to malé štěně ztraceno. Neviděla jsem tam nikoho, komu by mohlo patřit, a tak jsem toho pejska jen zvedla, abych jej odnesla z nebezpečného prostředí,“ usmívala se Klongsanunová. „Snažila jsem se najít nějakého majitele, ale bez úspěchu. Vzala jsem ho domů a hledala pána toho pejska, ani tentokrát se mi nikdo neozval.“

Nová majitelka si tedy malého Chombuenga vzala, a on se hned zapojil do nové psí smečky.

Jan Krejcar

Autor

Jan Krejcarjan.krejcar@lidovky.czČlánky
S. Trolljegeren Co si neulovíš to nemáš... 13:10 31.1.2019
K. Jež 12:59 31.1.2019
J. Galamboš Aspoň někdy něco hezkého. 12:05 31.1.2019

Advantage Consulting, s.r.o.
REPORTING AND DATA SPECIALIST s AJ Praha

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 35 000 - 45 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz