STATISTIKY ZÁPASŮ 21. KOLA HOKEJOVÉ TIPSPORT EXTRALIGY

Ml. Boleslav - K. Vary 9:5

Branky a nahrávky: 2. Pabiška (Vrbata), 3. Loskot (Gajovský), 7. Nouza, 22. Vrbata (Pabiška), 23. Divíšek (Žabka), 32. Loskot (Handlovský), 42. Bahenský (Pabiška), 51. Tvrdík (Divíšek), 59. Hrdel (Nouza) - 7. Nosek (Skuhravý), 12. Nosek (Skuhravý), 17.

M. Procházka (D. Hruška, Pech), 19. D. Hruška (Pech, Zaťovič), 51. Kumstát (Zaťovič, Pech). Rozhodčí: Minář, Hradil - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1.

Diváci: 3210. Třetiny: 3:4, 3:0, 3:1.

Třinec - Litvínov 10:1

Branky a nahrávky: 11. Hrňa (Adamský, Polanský), 12. Hrňa (Polanský, Adamský), 17. Peterek (Polák, D. Květoň), 26. M. Růžička (Kohn, Zíb), 39. Varaďa (Lojek, Bonk), 47. Polanský (Bonk, Adamský), 48. Kohn (Orsava, Krajíček), 54. Richter (Peterek, Adamský), 54. D. Květoň z trestného střílení, 56. M. Růžička - 12. Lukeš (Kubinčák).

Rozhodčí: Pešina, Polák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 9:6, navíc Ručinský (Litvínov) 10 minut. Využití: 2:0. Diváci: 3604. Třetiny: 3:1, 2:0, 5:0.

Plzeň - Slavia 4:5p

Branky a nahrávky: 5. Vlasák (Vostřák), 14. Vostřák (Vlasák, Kovář), 23. M. Heřman (Dvořák), 31. Vostřák (Kovář) - 28. Svoboda (Kadlec, Růžička), 54. Krenželok (Jaškin, Kadlec), 57. Růžička (Vondrka), 58. Krenželok (Štefanka, Žižka), 64. Kadlec. Rozhodčí: Baluška (SR), Möllner - Charvát, Svoboda. Vyloučení: 7:6, navíc Doležal (Slavia) 5 min a do konce utkání. Využití: 2:2. Diváci: 6112. Třetiny: 2:0, 2:1, 0:3 - 0:1.

Plzeň: Mazanec - J. Jeřábek, Jiří Hanzlík, St. Pierre, Modrý, Benák, Dresler, Frolo -Vostřák, Jan Kovář, Vlasák - Duda, Lammers, Johnson - Pitule, Haman, Plášek -Stránský, M. Heřman, Dvořák.

Slavia: Kopřiva (54. - 55. Furch) - Kadlec, Špelda, Žižka, Kolařík, Kuboš, Vašíček, od 45. navíc Roth - Pospíšil, V. Růžička ml., Vondrka - T. Svoboda, Holec, Tomica - Jaškin, Štefanka, Krenželok - P. Jelínek, Endál, Doležal (34. Micka).

Kladno - Liberec 5:3

Branky a nahrávky: 10. Toman (S. Treille, Kalla), 17. S. Treille (Kalla), 39. S. Treille (Mrázek, Kalla), 50. Mrázek (Bílek, Bicek), 60. Kotrla (Patera, Eberle) - 43. Bárta (Ondřej), 47. Dušek (Nedvěd), 58. M. Hořava (Vak, Nedvěd). Rozhodčí: Konc, Rudý (oba SR) - Bejček, Rozlílek. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1998. Třetiny: 2:0, 1:0, 2:3.

Pardubice - Vítkovice 4:3

Branky a nahrávky: 4. Bartek (Pivko, F.

Kaberle), 8. Bartek (Pivko, Píša), 15. Špirko (Somík, Pineault), 60. Pivko (Kočí, Zohorna) - 30. Káňa (J. Sýkora, Szturc), 35. Vrána (Malík, Ujčík), 47. Burger (Huna). Rozhodčí: Šindler, Hodek - Kostka, Bláha. Vyloučení: 8:7. Využití: 2:0. Diváci: 9865. Třetiny: 3:0, 0:2, 1:1.

Zlín - Sparta 3:2

Branky a nahrávky: 5. Leška (Balaštík, Köhler), 12. Důras, 16. Kubiš (Roman Vlach) - 55. D. Výborný (Y. Treille), 56. Philipp (Broš, Jan Hanzlík). Rozhodčí: Hribik, Husička - Kis, R. Prchal. Vyloučení: 7:7, navíc Koreis (Sparta) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 6488. Třetiny: 3:0, 0:0, 0:2.

Brno - České Budějovice 4:3

Branky a nahrávky: 29. Hubáček (Erat, Dopita), 31. Brabenec (Malec, Mojžíš), 36. R.

Hruška (Houdek), 38. Brabenec (Kvapil, Protivný) - 7. Kuchejda (Mertl), 46. Kotaška (Mikeska), 52. Vydarený (Martynek). Rozhodčí: A. Jeřábek, Souček - Rozlílek, Lhotský.

Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. Diváci: 7200. Třetiny: 0:1, 4:0, 0:2.

Další program Předehrávka 22. kola: dnes 18.10 Liberec - Mladá Boleslav (Nova Sport).

22. kolo - zítra: 17.30 Litvínov - Sparta, Plzeň - Kladno, Zlín - České Budějovice, 18.00 Karlovy Vary - Třinec, 18.10 Brno -Vítkovice (ČT 4), 18.15 Slavia - Pardubice.

UDÁLOSTI KOLA

Desítka v Třinci.

Drtivým vítězstvím 10:1 nad Litvínovem si Třinec upevnil pozici lídra.

Severočeši potvrdili, že venku jsou druhým nejhorším týmem soutěže, a podruhé v sezoně inkasovali deset gólů. Navíc má potíže útočník Roman Vopat, kterého hokejkou zasáhl Bryan McGregor.

„Dostal do oka, zatím na něj nevidí,“ řekl litvínovský kouč Jiří Kučera o krvavém zranění. Divoká přestřelka.

Mladá Boleslav zvítězila nad Karlovými Vary 9:5 a připsala si teprve druhou výhru doma z posledních sedmi vystoupení. Tým kouče Miloše Holaně sice v úvodní třetině promarnil tříbrankový náskok a prohrával 3:4, ale třemi trefami ve druhém dějství se nasměroval k úspěchu.

14. HC Vagnerplast Kladno 21 5 0 1 15 39:69 16

Pozn.: Za názvem klubu jsou počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, prohry