Pondělí 4. července 2022, svátek má Prokop
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Uřady v Chile zabavily více než tři tuny kokainu a marihuany. Na obalu drog byl obraz Escobara

Svět

  9:31
Santiago de Chile - Chilské úřady zabavily více než tři tuny kokainu a marihuany zabalené do bílého papíru s obrazem zesnulého kolumbijského drogového krále Pabla Escobara.

Pašování drog - ilustrační foto. foto: Shutterstock

Co s ‚kokainovými hrochy‘ Pablo Escobara? Někteří zoologové je chtějí utratit, jiní věří kastraci

Podobné balíčky již letos zabavila policie na pobřeží Hondurasu, v Chile se objevily poprvé. Spolu se zásilkou, která je na Chile neobvykle veliká, bylo také zabaveno 14 aut, různé zbraně, zahraniční měny a několik mobilních telefonů a zatčeno šest osob, uvedla agentura Reuters.

„Zločinecké organizace vždy označí (svůj produkt), něčím výrazným, kvůli sledovatelnosti, aby se zajistilo, že velké zásilky dorazí na místo určení,“ řekl policejní ředitel Héctor Espinosa.

Drogy byly zabaveny na severu, blízko přístavního města Arica, v odlehlé horské oblasti. Ta se stále více stává centrálním místem pro pašeráky zboží i lidí. Podle policie pocházelo zboží z Bolívie.

Pablo Escobar
Pablo Escobar

Chile stojí převážně mimo tradiční trasy obchodníků s drogami v regionu. V poslední době se však objevilo několik významných trestných činů spojených s drogami v hlavním městě a některých dalších oblastech, což uvedlo orgány jihoamerické země do pohotovosti.

Synovec Escobara nalezl část pohádkového majetku. Miliony dolarů i zlaté pero ukryl narkobaron do zdi

Pablo Escobar patřil hlavně v 80. letech minulého století k největším obchodníkům s kokainem a s kolumbijskými úřady vedl faktickou válku. Obávaný vůdce drogového Medellínského kartelu a ve své době nejhledanější zločinec Escobar v červenci 1992 uprchl po roce internace z vězení. V prosinci 1993 byl ve svých 44 letech zabit bezpečnostními silami, když chtěl uniknout z policejního obklíčení.

Autor:

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

VELKÁ LETNÍ SOUTĚŽ: Léto venku s eMiminem je zpět. Na co se můžete těšit?
VELKÁ LETNÍ SOUTĚŽ: Léto venku s eMiminem je zpět. Na co se můžete těšit?

Rok se s rokem sešel a vy znovu můžete rodinné výlety využít k velké hře na eMiminu. Pravidla hry jsou tentokrát ještě jednodušší. O co hrajeme? O...

Mohlo by vás zajímat