13. ledna 2014 12:54 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Chtěl jsem pomstít smrt svých blízkých, říká kanibal z SAR

Příslušník středofrických domobraneckých milic anti-balaka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Příslušník středofrických domobraneckých milic anti-balaka. | foto: Reuters

BANGUI Muž, který ve Středoafrické republice stižené sektářským násilím snědl kus masa z těla zavražděné muslimské oběti, se na webu BBC svěřil, že to učinil z pomsty za smrt svých příbuzných. Ouandja Magloire, který si říká "Šílený pes", byl v davu křesťanů, kteří minulý týden v hlavním městě Bangui zaútočili na muslima. Během lynče byl muž zbit, pak rozsekán na kusy a podpálen.

Magloire řekl, že byl "rozhořčen", protože muslimové předtím zabili jeho těhotnou ženu, švagrovou a její dítě. Proto si vyhlédl jednoho muslima v autobusu a spolu s dvěma desítkami mladíků ho násilím vyvlékl z vozidla a napadl.

Podle záběrů z incidentu Magloire pojídal nohu oběti. Nikdo z přihlížejících do události nezasáhl. Podle dřívějších informací médií vyvolal útok mezi lidmi zděšení a u mnohých i náhlou nevolnost.

LIDOVKY.CZ SLEDUJÍ SITUACI V SAR:

Incident se stal v době, kdy část obyvatel Bangui oslavovala odstoupení prezidenta Michela Djotodii, který loni převzal moc po vojenském převratu. Od té doby ovládlo zemi násilí, které se projevilo zejména vzájemnými útoky mezi křesťany a muslimy.

Vojenské síly z Francie a okolních afrických zemí se nyní snaží ve Středoafrické republice obnovit pořádek.

Středoafričané oslavují rezignaci prezidenta Michela Djotodii.

Středoafričané oslavují rezignaci prezidenta Michela Djotodii.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz