Středa 7. června 2023, svátek má Iveta, Slavoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ital uškrtil svou partnerku studující medicínu, myslel si, že ho nakazila koronavirem. Testy to vyvrátily

Svět

  18:07
Praha - Italskou studentku medicíny uškrtil její přítelem poté, co jí obvinil, že ho nakazila koronavirem. Testy dokázaly, že se však mýlil, dívka nakažena nebyla. Muž se pokusil spáchat sebevraždu, byl však lékaři zachráněn. O případu informoval britský server The Independent.

Studentka medicíny Lorena Quaranta a její partner Antonio De Pace. foto: Reprofoto/Facebook: Lorena Quaranta

Karanténa a stres zvyšují riziko domácího násilí. Stačí vylitá káva a emoce explodují, říká psycholog

Sedmadvacetiletá studentka medicíny Lorena Quaranta původem ze Sicílie zemřela tento týden v italském městě Messina, jak informovaly místní úřady. Starostka Favary, rodného města dívky, které leží na jihozápadě ostrova, sdělila, že se o „tragické zprávě o smrti naší krajanky dozvěděla v úterý“. Příčinou její smrti bylo uškrcení, které se stalo v domě, který spoluobývala, uvedla italská zpravodajská agentura ANSA.

Studentka medicíny Lorena Quaranta a její partner Antonio De Pace.
Studentka medicíny Lorena Quaranta a její partner Antonio De Pace.

O rok starší partner Loreny, Ital Antonio De Pace, který pracoval jako zdravotní bratr ve stejné nemocnici jako jeho přítelkyně, po hrůzostrašném činu na místo přivolal policii, přičemž se pokusil o sebevraždu podřezáním si zápěstí. Záchranné složky ale dorazily včas a muže převezly do nemocnice, kde ho lékaři zachránili. Později se De Pace policii přiznal, že svou milou zavraždil, protože se domníval, že ho nakazila novým koronavirem. Paradoxní je, že oba - De Pace i tělo Loreny Quaranty - byli testováni na nemoc Covid-19, virus se ani u jednoho nepotvrdil.

Ve věku 103 let se stařence z Wu-chanu podařilo porazit koronavirus. Léčila se pouze 6 dnů

Ještě 13. března, tedy jen několik málo dnů před tragickou událostí vykonanou rukou milovaného člověka, napsala budoucí doktorka na svém Facebooku: „Nyní, více než kdy jindy, musíme ukázat zodpovědnost a lásku k životu. Musíte projevit respekt sobě samým, vašim rodinám a celé zemi. Zapamatujte si ty osoby, které svůj každodenní život zasvětily péči o nemocné. Prosím vás všechny, zůstaňte pohromadě doma. Vyhněte se tomu, že další člověk, který se na nakazí, bude někdo vám blízký.“

Naopak facebookový účet Antonia po medializaci zaplavili rozezlení uživatelé. U posledního příspěvku mu kdosi napsal komentář, který dosáhl sedmi desítek „to se mi líbí“. Stojí v něm: „Je mi líto tvých rodičů, vytvořili monstrum.“

Vedení univerzity města Messina, kde dívka studovala, aby se stala doktorkou, sdělilo, že doufá, že bude moci Loreně udělit doktorský titul in memoriam.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!