Neděle 2. října 2022, svátek má Olívie, Oliver
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

Izrael ohlásil íránský raketový útok na svou loď u břehů Emirátů

Lodě íránských revolučních gard. ilustrační snímek foto: ČTK

Abú Zabí/Jeruzalém - Izrael informoval o útoku na svou loď u břehů Spojených arabských emirátů. Podle televizní stanice Channel 12 byla loď nepatrně poškozena při íránském raketovém útoku.
  18:59

Incident se podle televize obešel bez zranění. O události informovala také íránská média, která oznámila, že byla napadena nákladní loď Hyperion Ray. Pluje pod bahamskou vlajkou a má izraelského majitele.

Íránský jaderný provoz v Natanzu se stal terčem teroristického útoku, tvrdí jeho šéf. Incident se obešel bez obětí

Televize Al-Majádín libanonského šíitského hnutí Hizballáh oznámila, že se loď dostala do palby poblíž přístavu Fudžajra ve Spojených arabských emirátech.

Izraelské bezpečnostní zdroje delší dobu vyjadřují znepokojení nad množícími se útoky na izraelské lodě. Izrael je připisuje Íránu.

Obě země se navzájem obviňují z násilností, Írán naposledy připsal víkendové potíže ve svém jaderném provozu v Natanzu izraelské sabotáži. Podle izraelských médií se někteří představitelé obávají, že to povede ke zvýšení bezpečnostního napětí. Minulý týden byla v Rudém moři napadena íránská loď Saviz, již podle Izraele používaly íránské revoluční gardy jako svou základnu.

Autor:

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Mohlo by vás zajímat