Sobota 3. prosince 2022, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

K plotu britského parlamentu se připoutaly polonahé aktivistky, vyzývaly poslance k boji za klima

Svět

  15:43
Londýn/Paříž - K plotu britského parlamentu se ve čtvrtek připoutalo 30 ekologických aktivistek s obnaženou hrudí. Ekologičtí aktivisté demonstrovali také v Paříži. Oznámila to agentura Reuters.

Ženy z ekologického hnutí Extinction Rebellion (Vzpoura proti vyhynutí) při protestech před britským parlamentem. foto: Reuters

Ekologičtí aktivisté v Británii narušili distribuci novin. Policie zadržela více než 70 lidí

V Londýně tři desítky žen z hnutí Extinction Rebellion (Vzpoura proti vyhynutí) požadovaly činy v boji proti klimatickým změnám. Žádaly rovněž, aby vláda informovala obyvatele o rizicích spojených s růstem globálních teplot o čtyři stupně Celsia, což je scénář, který podle hnutí nastane do roku 2100, pokud státy nezačnou jednat.

Policisté museli ženy z ekologického hnutí Extinction Rebellion (Vzpoura proti...
Ženy z ekologického hnutí Extinction Rebellion (Vzpoura proti vyhynutí) se v...

Na velký transparent ženy napsaly „Nemůžete unést pravdu?“ a na své obnažené hrudníky pak slova jako: válka, sucho, hlad, lesní požáry, násilí nebo hladomor. To jsou hesla, která mají připomínat důsledky globálního oteplování. Některé z nich se k plotu parlamentu připoutaly za krk zámky na kolo.

Aktivisté z hnutí Extinction Rebellion už v minulosti v Británii pořádali protestní akce, po delší pauze způsobené pandemií covidu-19 se do ulic vrátili minulý týden.

Hnutí vzniklo v roce 2018 právě v Británii a jeho protesty za ochranu klimatu se následně rozšířily do celého světa včetně Česka.

Na rypadle ve Vršanech dál protestují aktivisté proti těžbě uhlí. Zásoby mají ještě na několik dní

V Paříži ve čtvrtek uspořádalo klimatickou demonstraci hnutí Greenpeace, které vyrazilo před prezidentský Elysejský palác na protest proti tomu, co nazývají pokračující ničení amazonského pralesa. Brazilský deštný prales v posledních týdnech opět sužují lesní požáry a aktivisté chtějí po francouzském prezidentovi Emmanuelu Macronovi, aby byl v problematice Amazonie aktivnější.

Autor:

Jak neztloustnout po křupkách? Vyhrajte degustační sadu červíků WormUP
Jak neztloustnout po křupkách? Vyhrajte degustační sadu červíků WormUP

Honí vás mlsná? Co místo bramborových chipsů sáhnout po červících? Budete se divit, ale takhle pochoutka se skvěle hodí pro narozeninové oslavy,...

Mohlo by vás zajímat