12. srpna 2019 18:23 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Reklama Coca-Coly bojující proti předsudkům pobouřila maďarské nacionalisty. Auty zablokovali továrnu

Láska je láska. Reklamní kampaň společnosti Coca-Cola, která má v Maďarsku za... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Láska je láska. Reklamní kampaň společnosti Coca-Cola, která má v Maďarsku za... | foto: Reprofoto/Facebook: Coca-Cola

Budapešť Členové maďarské krajně pravicové strany Naše vlast v pondělí zablokovali vchod do továrny firmy The Coca-Cola Company ve městě Dunaharaszti na jih od Budapešti. Protestovali proti reklamní kampani tohoto výrobce nealkoholických nápojů, v níž se objevily páry stejného pohlaví.

Aktivisté z Naší vlasti zablokovali vchod několika auty a vztyčili u něho transparent s nápisem „Co přijde příště? Pedofilie?“ napsala agentura APA. Výzvu policie, aby vchod uvolnili, neuposlechli. Předseda Naší vlasti László Toroczkai řekl, že jeho strana se připojuje k protestní akci nazvané „Nula Coca-Coly, nula homosexuální propagandy“ a bude v ní pokračovat, dokud firma nepřestane s „popularizací homosexuality“.

Reklama coca-coly a hudebni festival Sziget

Nula cukru, nula předsudků. Reklamní kampaň společnosti Coca-Cola, která má v...
Reklamní kampaň společnosti Coca-Cola, která má v Maďarsku za cíl podpořit LGBT...

APA uvádí, že americký výrobce limonád se v Maďarsku snaží reklamami s hesly #LOVEISLOVE (Láska je láska) a „Nula cukru, nula předsudků“ přesvědčit lidi k většímu přijetí homosexuálů. V reakci na to média blízká vládě konzervativního premiéra Viktora Orbána vyzvala k bojkotu výrobků od Coca-Coly.

Tato reklama se objevila také na poutačích na hudební festival Sziget (Ostrov), který se v Budapešti koná do úterka. Poslanec vládní strany Fidesz István Boldog vyzýval Maďary, aby limonády od Coca-Coly nekupovali. Firma v reakci na to uvedla, že je toho názoru, že heterosexuálové i homosexuálové mají právo milovat, koho chtějí, a způsobem, jakým oni chtějí.

Fidesz přímo Boldoga nepodpořil, ale ani se od jeho výzvy nedistancoval. Uvedl, že Maďaři si mohou svobodně vybrat, zda budou coca-colu pít či nikoliv.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz