12. června 2018 17:33 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Policie zatkla útočníka v Paříži, jeho rukojmí jsou v pořádku

Francouzští policisté zasahují v Paříži, kde muž zajal tři osoby. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Francouzští policisté zasahují v Paříži, kde muž zajal tři osoby. | foto: Reuters

PAŘÍŽ Několik lidí držel jako rukojmí v Paříži muž, který tvrdil, že je ozbrojen bombou. Přesný počet rukojmích není podle francouzských médií jasný - může jít o dvě či tři osoby. Policie okolí místa uzavřela. Incident zatím není považován za čin spojený s terorismem. Muž požaduje kontakt s íránským velvyslanectvím.

Na místo zamířila zásahová jednotka a záchranáři. List Le Figaro muže označuje za duševně narušeného. Podle zdrojů listu muž nechce v blízkosti vidět policejní auta.

S rukojmími je v budově v 10. pařížském obvodu od čtvrté hodiny odpolední. Motiv činu není jasný. Policii muž řekl, že má mimo budovu ozbrojeného společníka. Dva rukojmí jsou podle něj v pořádku, jeden je ve vážném stavu.

Policie vytvořila bezpečnostní perimetr okolo místa činu v centru Paříže, ulici Petites écuries, vyhledávané hlavně kvůli barům a restauracím. Okolí střežili policisté v přilbách a s automatickými puškami. Nicméně povolili projít rodičům, kteří si přišli vyzvednout děti do jeslí v této ulici. V klidu také evakuovali z místa desítky lidí. Po několika hodinách byl muž zatčen. Všechny jeho rukojmí jsou v pořádku. 

Na místě byli také hasiči s dálkově řízeným robotickým vozidlem Colossus, které je použitelný například pro průzkum či k odtahování překážek v případě výbuchu.

Francie žije pod ustavičnou teroristickou hrozbou od vlny atentátů spáchaných islamisty z roku 2015, které si vyžádaly celkem 246 mrtvých. Poslední útok se stal minulý měsíc, kdy dvacetiletý útočník čečenského původu zaútočil nožem na kolemjdoucí v centru Paříže a zabil jednoho muže, než je policie zastřelila. K útoku se přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS), připomněla AFP.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz