Pondělí 17. ledna 2022, svátek má Drahoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Policie zatkla útočníka v Paříži, jeho rukojmí jsou v pořádku

Svět

  17:33
PAŘÍŽ - Několik lidí držel jako rukojmí v Paříži muž, který tvrdil, že je ozbrojen bombou. Přesný počet rukojmích není podle francouzských médií jasný - může jít o dvě či tři osoby. Policie okolí místa uzavřela. Incident zatím není považován za čin spojený s terorismem. Muž požaduje kontakt s íránským velvyslanectvím.

Francouzští policisté zasahují v Paříži, kde muž zajal tři osoby. foto: Reuters

Na místo zamířila zásahová jednotka a záchranáři. List Le Figaro muže označuje za duševně narušeného. Podle zdrojů listu muž nechce v blízkosti vidět policejní auta.

S rukojmími je v budově v 10. pařížském obvodu od čtvrté hodiny odpolední. Motiv činu není jasný. Policii muž řekl, že má mimo budovu ozbrojeného společníka. Dva rukojmí jsou podle něj v pořádku, jeden je ve vážném stavu.

Policie vytvořila bezpečnostní perimetr okolo místa činu v centru Paříže, ulici Petites écuries, vyhledávané hlavně kvůli barům a restauracím. Okolí střežili policisté v přilbách a s automatickými puškami. Nicméně povolili projít rodičům, kteří si přišli vyzvednout děti do jeslí v této ulici. V klidu také evakuovali z místa desítky lidí. Po několika hodinách byl muž zatčen. Všechny jeho rukojmí jsou v pořádku. 

Na místě byli také hasiči s dálkově řízeným robotickým vozidlem Colossus, které je použitelný například pro průzkum či k odtahování překážek v případě výbuchu.

Francie žije pod ustavičnou teroristickou hrozbou od vlny atentátů spáchaných islamisty z roku 2015, které si vyžádaly celkem 246 mrtvých. Poslední útok se stal minulý měsíc, kdy dvacetiletý útočník čečenského původu zaútočil nožem na kolemjdoucí v centru Paříže a zabil jednoho muže, než je policie zastřelila. K útoku se přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS), připomněla AFP.

Autor:

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Ambulantní porod: Alternativa k rození doma?
Ambulantní porod: Alternativa k rození doma?

Maminky, které uvažují o domácím porodu, ale nechtějí sebe ani miminko vystavovat možným rizikům, mohou jako kompromis zvolit ambulantní porod. Ten...

Mohlo by vás zajímat