29. března 2017 12:49 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Pozůstalí po obětech berlínského útoku, včetně české rodiny, dostali přes 650 tisíc eur

Scéna jak z hororu. Polský kamion projel přeplněným vánočním trhem v Berlíně. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Scéna jak z hororu. Polský kamion projel přeplněným vánočním trhem v Berlíně. | foto: Reuters

BERLÍN Pozůstalí po obětech prosincového teroristického útoku v Berlíně a lidé, kteří při něm byli zraněni, dostali zatím všichni dohromady odškodnění přes 650 tisíc eur (17,6 milionu korun). Informoval o tom ve středu deník Heilbronner Stimme.

Útok kamionem na vánoční trh v západní části Berlína, k němuž se přihlásil takzvaný Islámský stát, si vyžádal 12 obětí, včetně jedné Češky. Desítky lidí utrpěly zranění.

Největší část odškodnění dostali pozůstalí a zranění od Spolkového úřadu spravedlnosti, který jim zatím vyplatil 589 000 eur (téměř 16 milionů korun). Přesný počet lidí, kteří odškodnění dostali, nebyl mluvčí úřadu Thomas Ottersbach schopen upřesnit. Dalších asi 50 000 eur obdrželi dotčení od spolku pro pomoc obětem dopravních nehod a 17 000 eur od berlínského zdravotního a sociálního úřadu.

Pohled z výšky na vánoční trh, kterým projel kamion naložený ocelí. Zemřelo 12...
Forenzní oblek leží na vánočním stromě v místě, kde nákladní automobil projel...

Pozůstalým se snaží vláda pomáhat i jinak. Nedávno jmenovala zvláštního zmocněnce pro oběti a zraněné, kterým se stal někdejší šéf sociální demokracie Kurt Beck. Ten chce do podzimu připravit zprávu, která ukáže na možné nedostatky v krocích státu vůči postiženým.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz