24. března 2017 16:45 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Při atentátu v Londýně byli zraněni lidé z více než desítky zemí světa

Záchranáři při pomoci zraněným lidem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Záchranáři při pomoci zraněným lidem | foto: Stefan WermuthReuters

LONDÝN Při středečním teroristickém útoku u britského parlamentu v Londýně utrpěli zranění lidé z více než desítky zemí světa. S odvoláním na britské úřady o tom informovala místní média. Mezi čtyřmi oběťmi útoku jsou tři Britové a Američan. Policie v pátek zveřejnila totožnost čtvrté oběti, která podlehla ve čtvrtek večer svým zraněním v nemocnici. Pátým mrtvým v důsledku středečního incidentu je útočník, kterého policie na místě zastřelila.

Mezi padesátkou zraněných, z nichž více než tři desítky musely být hospitalizovány, byli kromě Britů také tři studenti z Francie, dva Rumuni, čtyři Jihokorejci, dva Řekové a po jedné osobě z Německa, Polska, Irska, Číny, Itálie a Spojených států.

Žena, kterou náraz vozu řízeného britským teroristou Khalidem Masoodem smetl z Westminsterského mostu do vod Temže, byla Andreea Cristeaová z rumunského města Constantsa. Rumunské velvyslanectví v Londýně v pátek uvedlo, že její zdravotní stav se začíná zlepšovat, je ale nadále vážný. Druhým zraněným Rumunem byl její přítel Andrei Burnaz, kterého už z nemocnice propustili. Podle britského tisku vyrazil pár do Londýna na výlet a Burnaz se chystal Cristeaovou v osudný den požádat o ruku.

Záchranáři při pomoci zraněným lidem
Policie v okolí Westminsterského paláce

Jako oběti středečního atentátu úřady už dříve identifikovaly 48letého policistu Keithe Palmera, kterého útočník pobodal u parlamentu, 43letou Britku španělského původu Ayshu Fradeovou, která byla učitelkou španělštiny a po mostě nad Temží spěchala vyzvednout své dcery ze školy, a 54letého amerického turistu Kurta Cochrana, který cestou po Evropě slavil s manželkou 25. výročí svatby.

Čtvrtou obětí je 75letý důchodce Leslie Rhodes z Claphamu na jihu Londýna, oznámila policie. Dříve se živil jako umývač oken. Svým zraněním Rhodes podlehl v nemocnici ve čtvrtek večer.

Šest lidí stále zůstává po středečním útoku v kritickém stavu. Dva z nich podle zástupce policie Marka Rowleyho utrpěli zranění, která je přímo ohrožují na životě. V nemocnici zůstávají také dva policisté s „velmi významnými“ zraněními.

Zraněné v nemocnici King’s College Hospital navštívil mimo jiné britský princ Charles. Setkal se rovněž se zdravotníky.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz