Pondělí 25. září 2023, svátek má Zlata
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

Narozeninová oslava hrůzy. Při střelbě v americkém Colorado Springs zemřelo sedm lidí

ilustrační snímek foto: ČTK

Aktualizováno
Colorado Springs (USA) - Při střelbě na narozeninové oslavě v americkém městě Colorado Springs zemřelo v neděli sedm lidí, včetně předpokládaného útočníka. Informovaly o tom místní úřady.
  23:02aktualizováno  10. května 7:16

Podezřelého ze střelby v newyorském obchodě dopadla policie. Pátrala po něm několik hodin

Útočník podle úřadů dorazil na oslavu, kde se nacházela jeho přítelkyně, a zahájil střelbu. Na místě zemřelo šest osob, jeden člověk podlehl svým zraněním po převozu do nemocnice.

Freddy Marquez utěšuje svou manželku, která přišla o své blízké.
Rodina a pozůstalí truchlí poblíž oblasti tragické události.

V obytném přívěsu, kde se oslava konala, se nacházely i děti, podle policie a představitelů města však nebyly mezi oběťmi střelby. „Podezřelý, přítel jedné z obětí, přijel na místo, vešel dovnitř a začal střílet na lidi na večírku. Poté spáchal sebevraždu,“ uvedla policie města Colorado Springs v prohlášení. Dodala, že nyní zjišťuje motiv činu.

Colorado Springs, kde žije 465 tisíc lidí, je druhým největším městem státu Colorado po Denveru. Agentura AP uvedla, že nedělní střelba byla nejhorší v Coloradu od 22. března, kdy ozbrojenec v supermarketu ve městě Boulder zabil deset lidí.

Autor:
Témata: Zahraničí (LN)

Jak ušetřit při nákupu Pampers plenek? Povíme vám, jak dostat zpět část svých peněz
Jak ušetřit při nákupu Pampers plenek? Povíme vám, jak dostat zpět část svých peněz

Řekněme si to na rovinu – za plenky pro ty naše miláčky vydáme za rok z peněženky víc než dříve za kabelky. Zvlášť, když pro ně chceme ty nejlepší...