Pátek 7. května 2021svátek má Stanislav 6 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Rozhovor až za 198 milionů. Televize odvysílá v neděli interview prince Harryho a Meghan s Oprah Winfreyovou

New York/Praha  Americká televize CBS v neděli odvysílá dvouhodinový rozhovor s princem Harrym a jeho ženou Meghan Markleovou, který povede známá moderátorka Oprah Winfreyovou. Podle listu The Wall street Journal zaplatí CBS za vysílací práva až devět milionů dolarů. Televize zatím zveřejnila krátké upoutávky s výpověďmi páru o životě v královské rodině, díky nimž zájem o avizovaný rozhovor ještě vzrostl.

V případě připravovaného rozhovoru oblíbené moderátorky Oprah Winfreyové se známým párem nepůjde o laciné povídání. Jak píše list The Wall street Journal, americká CBS zaplatí licenční poplatek v hodnotě 7 až 9 milionů dolarů (v přepočtu až za 198 milionů korun) za odvysílání očekávaného interview. 

Rozhovor Oprah Winfreyové s bývalými členy královské rodiny odvysílá americká...
Princ Harry a jeho choť Meghan Markleová během rozhovoru s oblíbenou...

 V rámci dohody televize s produkční společnosti Harpo Productions, kterou vlastní zmíněná Winfreyová, platí také to, že CBS má právo odvysílat rozhovor i jinde ve světě. Ve Velké Británii bude rozhovor k vidění o den později, tedy v pondělí.

Televizní síť si na oplátku účtuje 325 000 dolarů za 30 sekund reklamního času během pořadu. Jde o dvojnásobek ceny vysílacího času, než je v tomto období běžné.

Mluvčí prince Harryho a Meghan Markleové sdělila, že pár za poskytnutí interview neobdrží žádnou finanční kompenzaci. Zájem o rozhovor narostl poté, co televize zveřejnila krátké upoutávky.

Možnost dělat vlastní rozhodnutí

V poslední v pátek zveřejněné ukázce Oprah Winfreyová vzpomíná na to, když v roce 2018 před královským sňatkem Markleové zavolala s žádostí o rozhovor, Meghan v té době slušně odmítla se slovy, že na to není vhodná doba. 

Doba se ale změnila. K nynějšímu interview se uchýlila, protože podle jejích slov mají možnost dělat vlastní rozhodnutí. Dodala, že tehdejší odmítnutí její rozhodnutí nebylo.

,,Jako dospělý člověk, který dříve žil nezávislým životem a pustil se do tohoto konstruktu, který je jiný, než si lidé představují, je opravdu osvobozující mít právo a privilegium říct v některých případech – ano,“ dodala.

Jedná se o třetí trailer před samotným vysílání. V druhé upoutávce Markleová obvinila Buckinghamský palác ze soustavného lhaní o ní a jejím muži. Ve sledu událostí pak deník The Times s odkazem na nejmenované zdroje uvedl, že Meghan Markleová měla šikanovat své podřízené v Kensingtonském paláci, když byla ještě členkou královské rodiny. Mluvčí Markleové uvedl, že jde o kampaň založenou dezinformacích.

Buckinghamský palác tehdy nařídil bezprecedentní vyšetřování a zdůraznil, že šikanu netoleruje a tolerovat nebude. Minulí i současní zaměstnanci budou vyzváni, aby vypověděli o svých zkušenostech poté, co americká herečka měla údajně své podřízené ponižovat. Princ Harry se svou chotí ale nebudou do vyšetřování zapojeni, neboť už nejsou součástí královské rodiny. Blízcí páru se podle listu The Guardian domnívají, že obvinění z údajné šikany bylo načasováno a zveřejněno cíleně, aby podryl možný dopad výpovědi páru v připravovaném interview s Oprah Winfreyovou.

Rozhovor odvysílá televizní stanice CBS podle středoevropského času v noci z neděle na pondělí.

,

Němci mají covidu po krk. O Velikonocích létají k moři a obcházejí nařízení

Německá farnost Neuss-Süd organizuje na Velký pátek bohoslužbu přizpůsobenou... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je to až strašidelné. Velký pátek je jeden z největších křesťanských svátků, který v Bavorsku prostě nemůžete jen tak...

Kellnerovi vadilo sekání trávy ze sousedních zahrad, vzpomíná architekt Pleskot

Vila ve Vraném nad Vltavou od Josefa Pleskota pro Petra Kellnera. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Mezi klienty Josefa Pleskota, jednoho z našich nejuznávanějších architektů, patřil i Petr Kellner. Pleskot pro něho...

Cíle Sparty? V první řadě úspěch v Evropě. Nejlepší sponzor je UEFA, říká Vrba

Pavel Vrba, nový trenér Sparty, pózuje nad potemnělou Letnou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Kdyby si psal bodový plán, u první položky si může udělat fajfku. Odškrtnout, že start se povedl. Ale když Pavel Vrba...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!