10. února 2017 16:14 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Sadista postřílel v Bulharsku ušlechtilé jeleny a březí laně. Zvěř láká na krmivo

Mrtvola zabitého zvířete | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mrtvola zabitého zvířete | foto: Dimitar Martinov

BULHARSKO Pytlák sadista zastřelil v Bulharsku tři ušlechtilé jeleny a čtyři březí laně. Stalo se to na území státního hospodářství pro chov lovné zvěře Černý Lom v oblasti Popovo. Lovecký portál BG LOV zveřejnil otřesné fotografie a hlášení pracovníků lesního hospodářství o zabitých laních, které našli.

Většina divoké zvěře byla zabita stejným způsobem – byla zastřelena do hlavy a ponechána na místě, aniž by z nich bylo odřezáno maso. Zvěř byla přilákána pohozeným krmivem, a potom zastřelena. Území hospodářství pro chov lovné zvěře Černi Lom se rozprostírá na úctyhodných 130 tisících hektarech a je možné, že budou nalezeni i další mrtví jeleni.

„To je šílenství, nevím, jaké má ten člověk svědomí,“ komentoval Veselin Ninov, vedoucí Severovýchodního státního podniku, ke kterému Černi Lom patří. Případ začala řešit bulharská policie a státní zastupitelství.

V jednom z těl byla nalezena kulka z lovecké karabiny, která může vést k pachateli, řekl Ninov. Státní zastupitelství převzalo záznamy z kamer, na jejichž záběrech jsou zaznamenána terénní vozidla Mercedes Třídy G. Pracuje se na verzi, že pachatel zvěrstva je propojen na vlivného místního podnikatele, který je majitelem zpracovatelského podniku.

„Nemohu se k žádné verzi vyjadřovat, věřím, že příslušné orgány činné v trestním řízení pachatele vypátrají,“ řekl ředitel hospodářství Černi Lom. Ve své funkci pracuje od roku 2014. Hospodářství je známé jako jedno z míst v Bulharsku s největší populací ušlechtilých jelenů. Podle zákona termín pro jejich řádný lov skončil 31. ledna.

Dimitar Martinov

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?
3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pád na hlavičku, opaření nebo vdechnutí předmětu patří mezi nejčastější úrazy dětí. Jak je správně ošetřit, aby následky byly co nejmírnější?

Najdete na Lidovky.cz