5. července 2019 22:13 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Sociální sítě se baví Trumpovým přeřeknutím, v projevu mluvil o letištích z 18. století

Americký prezident Donald Trump při oslavách Dne nezávislosti. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Americký prezident Donald Trump při oslavách Dne nezávislosti. | foto: AP Photo/Carolyn Kaster

Washington Chyba čtecího zařízení prý mohla za to, že americký prezident Donald Trump v projevu ke čtvrtečním oslavám Dne nezávislosti mluvil o tom, že v roce 1776 vojáci bojující za odtržení od Británie obsadili letiště. Letectví přitom rozvoj zažilo až ve 20. století.

„Naše armáda ... rozrazila ochranné valy, ovládla letiště, udělala vše, co udělat měla,“ chválil Trump vojáky z dob americké války za nezávislost ze 70. a 80. let 18. století. Také bitvu o pevnost Fort McHenry přiřadil do tohoto období, ačkoliv se odehrála až během americko-britské války, jež vypukla v roce 1812.

Trumpových chyb si brzy povšimli uživatelé sociálních sítí, na twitteru své vtípky označují hashtagem #RevolutionaryWarAirports.

05.července 2019 v 14:45, příspěvek archivován: 05.července 2019 v 22:16

Dang Ivanka even showed up in a meme #revolutionarywarairports #trumpparadefail https://t.co/HMYxz9EEzU

05.července 2019 v 18:29, příspěvek archivován: 05.července 2019 v 22:18

Never Forget #RevolutionaryWarAirports https://t.co/RFcyvuGgWn

„Myslím, že déšť vyřadil z provozu čtecí zařízení,“ vysvětloval dnes Trump. „Uměl jsem ten projev velmi dobře, takže jsem byl schopen odříkat ho bez čtecího zařízení, ale to se stejně rozbilo, a i tak by bylo těžké se na něj dívat, protože bylo celé zmoklé,“ řekl šéf Bílého domu.

Ve čtvrtečním projevu Trump také řekl, že pro Američany není nic nemožné a že americká vlajka bude brzy vztyčena i na Marsu. Letošní oslavy Dne nezávislosti byly neobvyklé vojenskou přehlídkou, za jejíž uspořádání se Trump stal terčem kritiky. Jeho odpůrci mu vyčetli, že rozhazuje peníze daňových poplatníků a politizuje oslavy v rámci své kampaně za znovuzvolení

.

ČTK

OVĚŘENO: Mozek miminka ovlivní těhotenství a první hodina po porodu
OVĚŘENO: Mozek miminka ovlivní těhotenství a první hodina po porodu

Podle lékařky Markéty Kellner, která zkoumá lidský mozek, jsou těhotenství a první okamžiky po porodu zásadními v jeho fungování do budoucna. Co ovlivňují a jak?

Najdete na Lidovky.cz