22. března 2017 18:21, aktualizováno  18:33 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Svědkem útoku byl i polský exministr Sikorski. Sanitky dorazily za dvě minuty, popsal

Záchranáři na Westminsterském mostě pomáhají zraněným a nabízejí jim potřebné... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Záchranáři na Westminsterském mostě pomáhají zraněným a nabízejí jim potřebné... | foto: Matt Dunham/AP

LONDÝN Svědkem středečního incidentu u britského parlamentu, který policie vyšetřuje prozatím jako teroristický útok, byl i bývalý polský ministr zahraničí Radoslaw Sikorski. Na twitteru zveřejnil video, které pořídil z taxíku krátce poté, co útočník najel na Westminsterském mostu do skupiny chodců.

„Auto na Westminsterském mostě právě srazilo nejméně pět lidí,“ uvedl Sikorski na twitteru. V následujícím tweetu dal svolení všem, kdo chtějí použít jeho video z incidentu na mostě. „V modlitbách jsem s oběťmi,“ dodal polský exministr.

Sikorski podle agentury AP právě odjížděl z Westminsterského paláce, v němž sídlí britský parlament, když uslyšel cosi, co připomínalo dopravní nehodu.

Záchranáři nakládají muže, který je podezřelý z vraždy policisty. V levé části...
Útočník i oběť. Záchranáři svádějí marný boj o život pobodaného policisty (na...

Slyšel jsem „něco jako by auto narazilo do plechu“, uvedl. „Podíval jsem se a viděl osobu ležící na chodníku. Zapnul jsem kameru a viděl lidi ležící na ulici a na chodníku,“ popsal incident Sikorski polské stanici TVN24. „Viděl jsem jednu osobu, která nejevila známky života, další muž krvácel na hlavě. Celkem jsem viděl nejméně pět vážně zraněných,“ dodal bývalý šéf polské diplomacie. Sanitky na místo neštěstí podle něj dorazily za dvě až tři minuty.

22.března 2017 v 15:47, příspěvek archivován: 22.března 2017 v 18:20

VIDEO: A car on Westminster Bridge has just mowed down at least 5 people. https://t.co/tdCR9I0NgJ

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

A car on Westminster Bridge has just mowed down at least 5 people. https://t.co/tdCR9I0NgJ

Podle dosavadních informací najel muž středního věku asijského vzhledu do lidí na chodníku na Westminsterském mostě, následně dojel k budově britského parlamentu, vystoupil a pobodal jednoho policistu. Muže posléze střelili další policisté. Podle stanice Sky News si zřejmě teroristický útok vyžádal přinejmenším dva mrtvé a několik vážně zraněných.

Manželkou Sikorského je známá novinářka Anne Applebaumová.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz