28. srpna 2018 18:21 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Transgender prostitutka bránila svého klienta, zastřelili ji. Z vraždy obvinili ve Francii pět lidí

Zasahující francouzská policie. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zasahující francouzská policie. | foto: Reuters

Pět lidí bylo obviněno z vraždy peruánské transgender prostitutky v Paříži. Ta zemřela v noci z 16. na 17. srpna v Bouloňském lesíku, pařížské oblasti známé právě jako místo, kde si prostitutky často dávají sraz se svými klienty. Vanesa Camposová se přitom snažila chránit svého klienta, na jehož auto zloději zaútočili.

Šestatřicetiletá Vanesa Camposová z Peru byla zastřelena v Bouloňském lesíku před necelými dvěma týdny. Od té doby její vražda vyvolala vlnu nevole mezi LGBT aktivisty i prostituty, uvedla BBC. Stovky lidí minulý pátek protestovaly a dožadovaly se větší ochrany pro prostitutky. Protestující ze smrti Camposové viní především francouzskou vládu. „Zákon je 100% odpovědný za Vanesinu smrt,“ uvedla pro agenturu AFP Giovanna Rinconová.

24.srpna 2018 v 17:33, příspěvek archivován: 28.srpna 2018 v 13:25

Ce soir, 18h au Bois de Boulogne ! Hommage à Vanesa Campos https://t.co/zcsnb0gq15

Demonstrující také požadovali odvolání zákona z roku 2016, kterým se ve Francii stalo trestné koupit si sex. To podle protestujících přinutilo prostitutky a prostituty pracovat na odlehlejších místech, aby se vyhnuli policii, informovala BBC.

Právě v jedné z takových oblastní se nacházela i transgender prostitutka Camposová. Když auto jejího klienta napadlo zhruba deset mužů ozbrojených noži, tyčemi a pistolí, Camposová se je snažila zastavit. Podle BBC Camposová křičela o pomoc, ale nikdo z jejích přátel nestihl dorazit včas. Zabita byla kulkou do hrudi. Není známé, jestli byl při incidentu zraněn i prostitutčin klient. Již minulý týden bylo v souvislosti s případem zatčeno 8 lidí, pět z nich bylo nyní podle agentury AFP obžalováno z vraždy a krádeže.

V oblasti Boloňského lesíka bylo podle BBC za posledních několik let zavražděno 10 prostitutek. Zákon z roku 2016 má podle příznivců zvýšit bezpečnost skrze policejní ochranu pro sexuální pracovníky a pomoct cizím prostitutům získat dočasné povolení k pobytu ve Francii, pokud souhlasí s tím, že si najdou jinou práci.

Lidovky.cz