29. července 2017 7:13 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Trump jmenoval personálním šéfem Bílého domu ministra Kellyho

Nový personální ředitel Bílého domu John Kelly.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nový personální ředitel Bílého domu John Kelly. | foto: Reuters

WASHINGTON Americký prezident Donald Trump v pátek jmenoval novým personálním ředitelem Bílého domu dosavadního ministra vnitřní bezpečnosti Johna Kellyho. Rozhodnutí, o němž americká média již několik dní spekulovala, oznámil na twitteru.

Kelly ve funkci nahradí Reinceho Priebuse, jehož v posledních dnech ostře kritizoval nový šéf Trumpovy komunikace Anthony Scaramucci, podle něhož Priebus stojí za úniky informací z prezidentova okolí do médií.

„S potěšením vás informuji, že jsem právě jmenoval generála/ministra Johna F.Kellyho personálním šéfem Bílého domu. Je to skvělý Američan,“ napsal Trump na twitteru s tím, že Kelly odvede v jeho úřadě „fantastickou práci“ a že byl výborným ministrem. Priebuse, který v posledních týdnech ztratil jeho sympatie, nazval „dobrým mužem“, jenž dobře sloužil své vlasti.

Trump začal podle listu The New York Times hledat za Priebuse náhradu ve chvíli, kdy před týdnem přijal nového šéfa tiskového oddělení Scaramucciho. Ten si podle lidí z Trumpova okolí prezidenta získal vulgárními verbálními útoky na bývalého předsedu řídícího výboru Republikánské strany, které se podobaly Trumpovu agresivnímu stylu.

Podle newyorského listu však blízcí poradci prezidenta od jmenování Kellyho odrazovali.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz