Úterý 29. listopadu 2022, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Militantní vegani v Paříži zaútočili na stánek s bio masem. Řezníkovi polili hlavu falešnou krví

Svět

  21:07
Paříž - Aktivisté odsuzující konzumaci živočišných výrobků a druhovou nadřazenost jistých zvířat, tzv. speciesismus, v neděli zaútočili na stánek s masem v tržnici na severu Paříže. Polili jej falešnou krví a vystavené zboží zničili, řekl televizi BFM TV prodavač. Muž podal trestní oznámení a policie zadržela dvě osoby.

Francouzská policie v Paříži foto: Lidové noviny

Skupina „militantních veganů a antispeciesistů“ údajně stánek v tržnici Saint-Quentin v desátém pařížském obvodu přepadla kolem půl páté odpoledne. „Připravoval jsem objednávku pro zákazníka a měl jsem skloněnou hlavu. Ucítil jsem, že mně někdo vylil na hlavu nějakou tekutinu. Ta tekutina byla červená. Zvedl jsem hlavu a bylo tam mezi 15 a 20 lidmi se slogany ‚svoboda pro zvířata‘,“ popsal událost řezník Steevens Kissouna.

Veganský teror ve Francii? Řezníci po útocích na obchody žádají vládní ochranu

Výtržníci poté před krytou tržnicí skandovali různá hesla a obchodníci nakonec objekt uzavřeli. Kissouna svůj stánek několik hodin uklízel, nakonec ale musel „zničené“ zboží vyhodit. Útok jej prý mrzí o to víc, že je v areálu jediným prodavačem masa z „bio“ chovů. „Opravdu se snažím o jiný obraz našeho odvětví a aby se zvířata měla dobře,“ řekl.

Incident tohoto typu nezažil francouzský řezník poprvé. Loni se dokonce po sérii fyzických či slovních útoků federace řezníků obrátila na ministerstvo vnitra a žádala o policejní ochranu. Narůstající mediální podpora veganství podle nich ohrozila jejich bezpečnost.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat