Středa 28. července 2021, svátek má Viktor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

VIDEO: Rvačka českého řidiče s motorkářem zaujala polský internet, dostala se i do televize

Rvačka českého řidiče s motorkářem foto: www.youtube.com

Varšava - Již více než půldruhého milionu zhlédnutí během pár dnů zaznamenal na internetu záznam rvačky českého řidiče s motorkářem, který se jej pokusil předjet před pokladnou pro placení mýtného na dálnici na jihu Polska. Video původně zveřejnila organizace bojující proti hulvátství na silnicích, ale v pondělí se dostalo i do celostátní televize.
  13:26

„Vyměňují si údery pěstmi, kopou se, převracejí motocykl - takové scény před mýtnicí na dolnoslezském úseku dálnice A4 zaznamenala kamera v jednom autě. Rvačku ukončil až další řidič. Policie se incidentem dosud nezabývá,“ uvedla televize TVN 24.

Událost se stala podle stanice v neděli 20. června u mýtnice u obce Karwiany u Vratislavi. Na záznamu jsou vidět auta stojící před mýtnicí. Před řidiče vozu s českou poznávací značkou se pokouší vecpat motorkář, ale automobilista mu to znemožní. Motorkář v reakci bouchne do okna auta a kopne do vozu. Jeho řidič vystoupí z auta, cosi říká motorkáři a praští do motocyklu. Následné strkání přeroste ve rvačku, při které padají rány pěstí a kopance, než rvačku přeruší další řidič. Záznam sice další dění nezachytil, nicméně podle stanice se spor podařilo zmírnit natolik, že se každý vydal svou cestou.

TVN 24 požádala o komentář policii, ale dozvěděla se, že ta kvůli rvačce dosud nedostala žádné oznámení.

Autor: