Úterý 28. ledna 2020svátek má Otýlie 6 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Znám lék na AIDS. Stačí pobít homosexuály, kázal pastor

Objevil jsem lék na AIDS, oznámil ve svém kázání americký fundamentalista... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Objevil jsem lék na AIDS, oznámil ve svém kázání americký fundamentalista... | foto: YoutubeReprofoto

Miliardy investované do výzkumu viru HIV? Vyhozené peníze, lék už je na světě, prohlásil ve svém kázání známý americký pastor Steven Anderson. K „Vánocům bez AIDS“ podle něj stačí jediné: „popravit homouše, jak to doporučuje Bůh“.

Křesťanský fundamentalista Steven Anderson se svým světonázorem netají. Od roku 2005, kdy v Arizoně založil evangelikální církev Faithful Word Baptist Church, už veřejnosti stačil sdělit například to, že ženy užívající hormonální antikoncepci jsou „děvky“, kterým v žilách proudí zelená (rozuměj zkažená) krev. Sympatie nechová ani k americkému prezidentovi Baracku Obamovi neboli „socialistickému ďáblovi“, jemuž před pěti lety přál, aby onemocněl rakovinou mozku a odebral se do pekla. Nyní si Anderson procvičil své rétorické umění na dalším kontroverzním tématu.

HOMOFOBIE A FUNDAMENTALISTÉ

Přečtěte si o spojitosti mezi americkými křesťanskými radikály a genocidou homosexuálů v Ugandě: Krev homosexuálů je na rukách amerických náboženských fanatiků, říká režisér

AIDS: Boží soud

Pastor se na konci listopadu vyjádřil k nadcházejícímu Světovému dni boje proti AIDS (1. prosince, pozn. red.). V kázání s příznačným názvem „AIDS: Boží soud“ objasnil svým spoluvěrcům, že vědci, kteří se tuto smrtelnou chorobu pokoušejí vyléčit, se zbytečně honí za chimérou. A spolu s nimi i pomýlená veřejnost s „vymytými mozky“. Lék na AIDS totiž prý už dávno existuje.

Doslovný výklad biblického textu - to je pilíř evangelikální Faithful Word Baptist Church. Jejího zakladatele Stevena Andersona velebí web církve jako člověka, který sice „nemá žádný vysokoškolský titul, zato umí nazpaměť a slovo od slova přes 140 biblických kapitol“. Obdobných fundamentalistických církví je ve Spojených státech celá řada. (Více například: Jed mi neublíží, kázal pastor. Rituální tanec s hady ho stál život)

„Objevil jsem lék na AIDS. Všichni říkají: Do roku 2020 bychom měli mít svět bez AIDS... Můžeme ho mít do Vánoc! Dobrá, možná ne tak úplně, ale tak z 90 procent, jestli se tím budeme řídit,“ prohlásil Anderson, načež si vzal na pomoc verš ze starozákonní knihy Leviticus. „Kdyby muž spal s mužem jako s ženou, oba se dopustili ohavnosti; musejí zemřít, jejich krev padni na ně,“ přečetl významně. 

„A to je lék na AIDS. Celou tu dobu se skrýval v Bibli - a oni utrácejí miliardy dolarů za výzkum a testování! Je to vyléčitelné - (stojí to) přímo tady. Protože kdybyste popravovali homouše, jak to doporučuje Bůh, nebylo by tu všechno tohle z řetězu utržené AIDS,“ vysvětlil svému pobavenému publiku.

To, že mezi epidemii AIDS a homosexuály lze klást rovnítko, mají podle Andersona dokazovat i čísla. „Pokud nevěříte tomu, co říká Bible, podívejme se, jestli věříte vědě. Protože tohle nám říká věda: homouši představují 2,3 procenta (americké) populace, ale 78 procent nových infekcí HIV,“ argumentoval. V Andersonově kázání také zaznělo, že do kostela „žádní teplouši nesmějí“ a že všichni homosexuálové jsou pedofilové, kteří ohrožují děti v kongregaci, připomněl The Independent

Nebezpečný lhář

Anderson také prohlásil, že každý skutečný a Boha milující křesťan musí homosexualitu otevřeně odsoudit. „Je to lhář,“ zlobí se jiný arizonský pastor, Vernon Meyer z církve Sun Lakes United Church of Christ. Andersona, kterého osobně zná, obvinil v rozhovoru pro deník USA Today z pokřiveného výkladu bible a přirovnal ho k teroristickému vůdci. „Nijak se neliší od toho, co dělá ISIS v Iráku a Sýrii. Bůh jim říká, aby šli a zabili kohokoli, kdo je jiný než oni,“ míní Meyer.

ČTĚTE TAKÉ:

Souhlasí s ním i další arizonský duchovní Jeffrey Dirrim. „Není to pro mě pastor. Poslouchat ho je pro mě velmi obtížné,“ řekl USA Today Dirrim, který lidem s odlišnou sexuální orientací naopak nabízí podporu. Připomněl, že pomoc u něj nejčastěji hledají nezletilé děti, kteří se ve svém okolí potýkají s nepochopením a nepřátelstvím.

Anderson je podle Dirrima velmi nebezpečný. „Takové nenávistné rétorice by se nemělo naslouchat. Tohle není církev. Slova jsou mocná, a nepochybuji o tom, že tahle (Andersonova) slova jednou někoho zabijí,“ varoval Dirrim.

Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

Pošta z Číny, ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

Jiří Korn v pohádce Honza málem králem (1977) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...

OTESTOVÁNO: Jak děti bavily věcičky od Fischer Price?
OTESTOVÁNO: Jak děti bavily věcičky od Fischer Price?

Čtrnáct maminek z řad blogerek otestovalo věci pro děti a miminka od značky Fisher-Price. Jak si usínáčky (vydra a ježek), houpátka, sedátka a tři druhy deček vedly v testu přísných kritiků – jejich dětí?