5. dubna 2019 13:29 Lidovky.cz > Zprávy > Video

VIDEO: Hasiči ukázali svůj zásah při nehodě trolejbusu a tramvaje v Brně

Čelní střet tramvaje a trolejbusu v Brně. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Čelní střet tramvaje a trolejbusu v Brně. | foto: HZS JMK

Brno  Hasiči v pátek na videu ukázali svůj zásah při pondělní nehodě trolejbusu a tramvaje v Brně. Zranilo se 40 lidí, hasiči sedm z nich museli vyprostit. Video je dostupné na jejich webu.

Na záběrech z hasičského auta je vidět jízda hasičů po Křenové ulici k nehodě v křižovatce. Na místo vyjelo sedm zásahových vozů hasičů ze tří stanic, následovaly další prostředky, jako například evakuační autobus. Další záběry ukazují například práce na vyprošťování postižených či odjezdy sanitek. Podle videa se všech sedm lidí podařilo vyprostit do 16 minut od příjezdu první hasičské jednotky.

Ve čtvrtek se na intexrnetu objevilo video přímo zachycující srážku tramvaje a trolejbusu. Záběr na internetu zachycuje trolejbus, který po kolejích předjíždí vůz s kamerou umístěnou za čelním sklem. Na semaforu v křižovatce svítí zelená. Trolejbus v křižovatce znenadání vybočí směrem doleva, kde se čelně střetne s protijedoucí tramvají. Náraz zadní část trolejbusu vymrští do jízdního pruhu, kolem něj jen těsně projede jiný osobní vůz, který se trolejbusu musí vyhnout.

V Brně se srazil trolejbus s tramvají. Nehoda se stala na křižovatce Masná a...
Čelní střet tramvaje a trolejbusu v Brně.

Nehoda se stala v pondělí před 14:00 a Křenovou ulici téměř na šest hodin zablokovala. Zraněno bylo 40 lidí, z toho 13 těžce a středně těžce. Policie nehodu prověřuje jako obecné ohrožení z nedbalosti, nejpravděpodobnější příčinou je podle policistů technická závada na trolejbusu. Vyšetřování může trvat měsíce, bude třeba vyslechnout desítky svědků.

ČTK

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na Lidovky.cz