2. září 2019 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Žalobe navrhne postup v kauze Čapí hnízdo, v Hongkongu proběhne generální stávka

Čapí hnízdo. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Čapí hnízdo. | foto:  Michal Šula, MAFRA

PRAHA RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Pražské městské státní zastupitelství pravděpodobně zveřejní, zda dozorující státní zástupce rozhodl, nebo zda prodloužil lhůtu pro rozhodnutí v kauze kolem dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo. Premiér Andrej Babiš (ANO) v neděli uvedl, že věří, že státní zástupce jeho stíhání v případu zastaví.

Předseda vlády Babiš a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček zahájí státní návštěvu Turecka. Potrvá do 4. září. Doprovázet je bude také podnikatelská delegace v čele s prezidentem Hospodářské komory ČR Vladimírem Dlouhým. V 17.30 společenské setkání zástupci tureckých firem v rezidenci českého velvyslance.

Ministr obrany Lubomír Metnar se zúčastní předání operačního úkolu mise NATO Baltic Air Policing v Estonsku za účasti estonského ministra obrany Jüriho Luika a navštíví české piloty gripenů.

Soud pokračuje v projednávání případu Lea Beránka, kterého obžaloba viní z napadení několika lidí včetně invalidního muže. Za těžké ublížení na zdraví a vyhrožování se zbraní mu hrozí až 12 let vězení.

V irských nízkonákladových aerolinkách Ryanair stávkují zaměstnanci palubního personálu ve Španělsku. Aerolinky zrušily kvůli stávce necelé jedno procento plánovaných letů ze a do Španělska. Odbory v zemi plánují v září stávkovat celkem deset dní, pokud Ryanair nezmění plány na uzavření několika základen ve Španělsku. Ke konci měsíce se k nim připojí také španělští piloti.

Britský hudebník Roger Waters zahraje před budovou ministerstva vnitra na podporu vězněného zakladatele serveru WikiLeaks Jualiana Assange.

Odbory, profesní asociace a demonstranti v Hongkongu svolali generální stávku. Připojit se k ní mají i studenti, kteří se po letních prázdninách vrací do školních lavic.

Pokračuje tenisový grandslamový turnaj US Open. Do bojů ve dvouhře však nezasáhnou žádní Češi.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!