24. srpna 2017 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Startuje závod o miliardový tendr na mýto a fotbalová Plzeň si zahraje ‚duel podzimu‘

Prezident poslouchá vystoupení myslivecké kapely | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prezident poslouchá vystoupení myslivecké kapely | foto: Lidové noviny

PRAHA Začne boj o miliardy z mýtného, věřitelé rozhodnou o budoucnosti OKD a plzeňské fotbalisty čeká „zápas podzimu“.

Ve 14 hodin vyprší termín pro podání přihlášek do prvního kola soutěže na provoz mýtného systému po roce 2019. Zájemci o zakázku za předpokládaných 29 miliard korun musí předložit materiály, kterými prokážou dosavadní zkušenosti s mýtnými systémy. S kvalifikovanými uchazeči pak bude ministerstvo dopravy dále jednat a vybere pět uchazečů, mezi nimiž nakonec rozhodne. Na výběr užšího okruhu účastníků má ministerstvo dopravy měsíc, výběr chce ale urychlit.

Prezident Miloš Zeman slavnostně zahájí mezinárodní agrosalon Země živitelka, který končí 29. srpna.

Věřitelé OKD budou hlasovat o reorganizaci. Zisk černouhelné společnosti činil v letošním prvním pololetí 2,28 miliardy korun. Informaci ze zprávy o hospodářské situaci podniku potvrdil insolvenční správce OKD Lee Louda. OKD je od loňského května v úpadku. Louda ve zprávě dále uvedl, že společnost je schopná další existence a aktuálně disponuje dostatkem hotovosti pro další provoz podniku. Zopakoval, že reorganizace firmy je pro řešení úpadku OKD zjevně výhodnější než konkurz.

Zeť a poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa Jared Kushner se odděleně setká s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem a s předsedou palestinské samosprávy Mahmúdem Abbásem. Americká delegace se pokusí prosadit obnovu izraelsko-palestinských mírových rozhovorů.

Odveta 4. předkola fotbalové Evropské ligy mezi AEK Larnaka a Viktorií Plzeň (18.00, ČT Sport). Trenér fotbalistů Plzně Pavel Vrba bere odvetu jako zápas podzimu. Bývalý reprezentační kouč věří, že Viktoria ve čtvrtek na horké kyperské půdě nepřijde o slibný domácí náskok 3:1 a potřetí za sebou postoupí do základní skupiny.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz