13. listopadu 2011 8:59 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Peugeot a Citroën chystají vlastní Dacie

Dacia Logan | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dacia Logan | foto: Reprofoto

Levnou značku připravuje i koncern PSA. Má konkurovat Dacii, kterou ovládá Renault, ale jejím cílem bude prosadit se nejen na trzích na východě Evropy.

Koncern PSA už pomalu odkrývá své plány na dobytí segmentu nejlevnějších aut. Peugeot připravuje sedan, který by se měl ukázat v roce 2013 a který nese celkem vtipné kódové označení M3. Ne, s ultimativní zadokolkou od BMW to nemá skutečně nic společného. Levný Peugeot, který bude v přepočtu stát jen kolem 220 000 korun, bude přes 4 metry dlouhý sedan a zřejmě ponese jméno Talbot.

ČTĚTE TAKÉ:


Zatím není jasné, na čem Talbot jezdit bude, ale ve hře jsou dvě varianty - buď Peugeot použije upravenou platformu ze starého modelu Peugeot 405, nebo trochu upraví základy Peugeotu 206. Spíše to ale vypadá na tu druhou variantu. Prodávat se bude hlavně v Číně, kde v srpnu Peugeot poprvé v historii prodal za měsíc víc aut než doma ve Francii.

 

Citroën půjde podobnou cestou, ale zatím nevíme, jakou značku použije či zůstane u jména Citroën. Jeho levný model je v interních dokumentech označován jako M4 a bude velmi blízce příbuzný s verzí od Peugeotu. Auta se vlastně budou lišit jen některými díly karoserie a interiéru. Citroën se bude inspirovat v konceptu Lacoste, Peugeot chce být méně odvážný a bude útočit především na konzervativní klientelu.ve spolupráci s Autoweb.cz, Lidovky.cz

Jak naučit děti anglicky? Zkuste to během sportu nebo relaxace
Jak naučit děti anglicky? Zkuste to během sportu nebo relaxace

Hledala způsob, jak propojit učení s pohybem a naučit děti jazyk nenásilnou formou. Tereza Dědková založila před 4 lety projekt Little Bubbles, ve kterém spojila tři velké vášně: jógu, angličtinu a práci s dětmi. Jak to funguje a pro koho jsou Bublinky vhodné?