15. prosince 2016 10:17 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Návrat ‚mazačky‘: populární tramvaj se vrací po půl roce, chystá se překvapení

Mazačka má za sebou úspěšnou testovací jízdu. Ostrý provoz ji čeká již příští... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mazačka má za sebou úspěšnou testovací jízdu. Ostrý provoz ji čeká již příští... | foto: Twitter DPP

PRAHA V pražských ulicích se po více než půl roce objevila populární mazací tramvaj. Opravený vůz, který naposledy vyjela11. května a od té doby byl kvůli údržbě odstaven, ve čtvrtek úspěšně absolvoval testovací jízdu. Do pravidelného provozu by měl dopravní podnik nasadit speciální tramvaj v pondělí.

O znovuzprovznění mazacího vozu informoval dopravní podnik na svém twitterovém profilu. Oficiální prezentaci vozu chystá na pondělí 19. prosince na tramvajové smyčce Těšňov. Ve stejný den by se měla rovněž vrátit do pravidelného provozu. Pro veřejnost, která se události zúčastní, bude přichystáno překvapení.

Mazačka je nově vybavena cisternou pro zavlažování travnatých tratí a vánočními...
Mazací tramvaj se aplikací maziva stará o snížení hluku a menší opotřebení...

Legendární mazací tramvaj č. 5572 je nově vybavena cisternou pro zavlažování travnatých tratí a vánočními světýlky. Naposledy byla v provozu ve středu 11. května. Od té doby se na ní v hostivařském depu prováděla pravidelná technická údržba po 120 tisících ujetých kilometrů. Na koleje se měla původně vrátit v červenci, kvůli velkému provoznímu opotřebení se ale její návrat postupně oddaloval až do prosince.

15.prosince 2016 v 09:51, příspěvek archivován: 15.prosince 2016 v 10:46

#mazacka - máme za sebou testovací jízdu! Co říkáte na nový výhled? :) Těšte se již brzy v ulicích Prahy! @DPPOficialni https://t.co/QS1T616H8G

Mazačka projíždí ulicemi Prahy od ledna loňského roku. Aplikací maziva se stará o snížení hluku a menší opotřebení kolejnic a kol. Denně najede v průměru přes 200 kilometrů.

Má i svůj vlastní profil na sociální síti Facebooku, kde ji sleduje téměř 11 tisíc fanoušků. Živý internetový přenos z její jízdy Prahou sledovaly necelé dva miliony diváků. Díky přirozené publicitě nejen mezi širokou veřejností, ale i v médiích se stala symbolem tramvajové dopravy v hlavním městě.

15.prosince 2016 v 10:17, příspěvek archivován: 15.prosince 2016 v 10:40

Už je to tady - v pondělí 19.12. v 16h na Těšnově! Přijďte se podívat, jak se rozsvítí vánoční #mazacka Sledujte FB DPP a @DPPOficialni https://t.co/la0g845wSQ

rsaRobert Sattler

Najdete na Lidovky.cz