11. dubna 2010 15:36 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Reklamní žluté vlaky vyjedou v Podkrušnohoří za pětikorunu

Jiří Schmidt, obchodní ředitel RegioJet  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jiří Schmidt, obchodní ředitel RegioJet | foto: Lidové noviny

PRAHA Reklamní vlaky společnosti RegioJet, která patří společnosti Student Agency podnikatele Radima Jančury, budou na přelomu dubna a května jezdit pod Krušnými horami za pětikorunové zpáteční jízdné mezi libovolnými stanicemi.

Informoval o tom server iDnes.cz. Žluté vlaky budou jezdit o víkendu 24. a 25. dubna na trati mezi Děčínem a Krupkou, kde už pravidelný provoz skončil. "Přesné časy odjezdů ještě dolaďujeme. Každý den vypravíme osm párů spojů," řekl serveru obchodní ředitel RegioJet Jiří Schmidt. Na stejné trati budou vlaky jezdit ještě první květnový víkend.

Od 26. dubna do 7. května budou vlaky, které si společnost pronajme, jezdit ve všední dny mezi Ústím nad Labem a Litvínovem. "Je to přirozená urbanizační osa, důležitá pro denní dojížďku, ale dosud pro ni České dráhy neměly vhodná vozidla, protože část tratě není elektrizovaná," uvedl Schmidt.

RegioJet loni usilovala o provozování osobní regionální dopravy ve čtyřech krajích. Ty ale nakonec výběrová řízení nevypsaly a uzavřely smlouvy s Českými drahami. Provoz pronajatých vlaků v severních Čechách proto RegioJet bere jako reklamu, chce tím zároveň dokázat, že umí vlaky provozovat. Reklamní akce se zřejmě přesune i do dalších krajů.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!