6. října 2016 16:57 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Deutsche Bank se dohodla na propuštění další tisícovky pracovníků

Deutsche Bank (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Deutsche Bank (ilustrační foto). | foto: Reuters

Největší německá banka Deutsche Bank uzavřela se závodní radou dohodu, díky které bude moci zrušit další tisícovku pracovních míst v Německu. Již v červnu se přitom dohodla na snížení německé pracovní síly o 3 000 osob. Tyto kroky jsou součástí plánu na zrušení 9 000 pracovních míst po celém světě, který firma představila v loňském roce.

„Důsledně realizujeme svou strategii, abychom zvýšili efektivitu banky,“ uvedl dnes německý personální ředitel podniku Karl von Rohr. „Zajistím, aby se veškeré snižování počtu zaměstnanců uskutečnilo sociálně zodpovědným způsobem,“ dodal.

Deutsche Bank se potýká se špatnými hospodářskými výsledky, firmě navíc ve Spojených státech hrozí vysoká pokuta kvůli spornému prodeji hypotečních cenných papírů před rokem 2008.

Akcie banky se minulý týden dostaly pod silný tlak a postupně klesly na rekordní minima. Potíže Deutsche Bank vyvolaly obavy z evropské bankovní a finanční krize.

Šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Christine Lagardeová dnes uvedla, že Deutsche Bank by měla přehodnotit svůj podnikatelský model, aby si udržela dlouhodobou ziskovost v prostředí velmi nízkých úrokových sazeb. Stejně by podle Lagardeové měly postupovat i další banky.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!