19. srpna 2014 7:47 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

UniCredit Bank koupila šestiprocentní podíl v O2

UniCredit Bank se stala druhým největším akcionářem v O2 po skupině PPF | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy UniCredit Bank se stala druhým největším akcionářem v O2 po skupině PPF | foto: Reprofoto

UniCredit Bank se stala druhým největším akcionářem v O2 po skupině PPF. V telekomunikační firmě získala podíl 5,68 procenta, aktuálně má hodnotu asi 5,2 miliardy korun.

Cenné papíry získala banka od investorů, kteří neuspěli s prodejem svých podílů PPF v rámci povinné nabídky odkupu akcií. Podle deníku UniCredit nedokázala svým klientům tuto transakci zprostředkovat a PPF její kolektivní nabídku odmítla kvůli formálním chybám. Informaci přinesl server E15.

ČTĚTE TAKÉ:

"UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia nakoupila 17,48 milionu akcií společnosti O2 Czech republic od investorů, jejichž akcie nebyly akceptovány v rámci povinného odkupu. Nákup byl uskutečněn v souladu s regulatorními požadavky,“ řekl mluvčí banky Petr Plocek.

PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera získala v české Telefónice 65,9 procenta akcií a ve slovenské 100 procent od španělské Telefóniky SA letos v lednu. Cena za transakci byla 63,6 miliardy korun. Bývalý majoritní vlastník Telefónica si v O2 podržel pět procent akcií.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz