23. července 2010 19:39 Lidovky.cz > Byznys > Média

České 'sexy političky' už dva týdny táhnou čtenost Wall Street Journalu

Karolína Peake | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karolína Peake | foto: Ondřej Pýcha

PRAHA Nové české poslankyně v lechtivých pózách stále lákají čtenáře amerického deníku The Wall Street Journal. I dva týdny po zveřejnění na webu novin je článek o sexy kalendáři političek z Věcí veřejných nejčtenějším příspěvkem v rubrice Evropa.

Článek s názvem "České političky září v pikantním kalendáři" už se dva týdny drží na předním místě ve čtenosti. "Osobně se mi kalendář líbí. Ukazuje, že ženy mohou být sexy, mocné a inteligentní... ne jen pouze 'sexy', nebo 'inteligentní'," komentuje článek čtenář pod jménem Kiranpal Sohi.

"Češi nevpouštěli ženy do politiky po celá léta. Teď se tím jen baví," doplňuje čtenářka Laura Maduri

I po dvou týdnech jsou české političky na internetovém vydání deníku Wall Street Journal stále populární

V kalendáři zapózovaly místopředsedkyně Věcí veřejných Lenka Andrýsová a Kateřina Peake, kandidátka na pražskou primátorku Markéta Reedová, vyjednavačka strany Kristýna Kočí a nově zvolená místopředsedkyně sněmovny Kateřina Klasnová.

Fotografie podle deníků dokumentuje emancipaci žen v české politice. "Vliv žen v politice roste. Proč neukázat, že se nebojíme být sexy," citují autoři článku pražskou radní Markétu Reedovou.

Článek také upozorňuje na fakt, že v letošních českých volbách obsadilo poslanecká křesla nejvíce žen v historii, celkem 44. Ve vládě však nezasedla žádná.

Čtěte také

Zprávu o sexy fotkách otiskl deník s největším nákladem ve Spojených státech The Wall Street Journal, poté ho přebrala další světová média. Například server čínského deníku People's Daily, britský The Daily Telegraph a australský web The Australian.

mevMartin Nevyhoštěný

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na Lidovky.cz