Čtvrtek 4. června 2020svátek má Dalibor 9 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

LN: Jsem nejčestnější občan Česka, říká podnikatel Hrdlička

Tomáš Hrdlička. Říká se o něm, že je šedou eminencí pražské ODS. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Hrdlička. Říká se o něm, že je šedou eminencí pražské ODS. |

PRAHA Vypadalo to na největší zátah proti organizovaným strukturám mocných lobbistů a podnikatelů v Česku. Roman Janoušek, Ivo Rittig a Tomáš Hrdlička představovali kromě premiéra Petra Nečase a Jany Nagyové nejatraktivnější sousta v kauze zvané Nagygate. Policie je podezřívala z machinací s veřejnými zakázkami a praní špinavých peněz. Od vypuknutí aféry sice uplynuly již dva roky, ale „kmotrovská větev“ vyšetřování se dosud téměř nepohnula z místa.

Pražský podnikatel Tomáš Hrdlička, který inkriminovaný den 13. června 2013 trávil v Chorvatsku, je prvním z uvedené trojice, který o vyšetřování a památné razii otevřeně promluvil. V obsáhlém rozhovoru pro LN říká, že ho překvapilo, že nebyl ani jednou předvolán na policii, aby podal vysvětlení.

„Za celé dva roky jsem nebyl na výslechu. Co, dva roky?! Posledních deset let mě nikdo nepozval. S nadsázkou mohu říct, že jsem nejčestnějším občanem této země. Mám na to logický důkaz, neboť minimálně od roku 2012 jsem odposlouchávaný a sledovaný,“ řekl LN Hrdlička.

Dále v sobotních LN najdete:

Kvóty padly, zreviduje EU Schengen?

Plán na přerozdělování uprchlíků zkrachoval. Demontáž Schengenu by znamenala, že i Češi začnou opět ukazovat doklady

Po těžké mnohahodinové debatě jsme uhájili princip dobrovolnosti a konsenzu. Děkuji zemím visegrádské čtyřky za soudržnost! Tweet, který včera nad ránem poslal z bruselského summitu premiér Bohuslav Sobotka, měl korunovat malé české vítězství.

Povinné kvóty na přerozdělování uprchlíků nebudou a Česko má celé léto na to, aby se dohodlo, jestli a jak dobrovolně přijme několik stovek běženců navíc. Jenže o kvóty už mezitím nejde. Noční jednání, na němž povinné migrační kvóty padly, otevřelo další problém – revizi Schengenské úmluvy.

Putovali měsíce, teď sní o Německu

Stovky běženců se denně pokoušejí vstoupit na schengenskou půdu přes hranici mezi Srbskem a Maďarskem. Jinak ospalé jihomaďarské městečko Ásotthalom je místem, kde ti, jejichž sen o cestě na Západ se právě zadrhl, čekají na transport do zařízení pro utečence.

Jak nás stroje kazí

Lidem myšlení, strojům dřinu – tak si to představovali Marx, Baťa i Ayn Rand (všichni tři kupodivu velmi podobně). A spolu s nimi celá moderní západní společnost od osvícenství po dnešek. Teď, když jsme kýženému výsledku blíže, začínáme chápat, že nám ani zdaleka nepřinese jen radosti.

 

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Hledáme 80 testerek: Vyzkoušejte s námi tapiokový puding od Dr. Oetker
Hledáme 80 testerek: Vyzkoušejte s námi tapiokový puding od Dr. Oetker

Vyzkoušejte s námi lahodný, bezlepkový tapiokových puding Dr. Oetker. Stačí se zaregistrovat jako testerka a do komentářů odpovědět na otázku.