26. ledna 2016 19:36 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Majitelka Renomie Nepalová získala v Praze titul Podnikatel 2015

Podnikatelem roku 2015 hlavního města Prahy se stala generální ředitelka a... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Podnikatelem roku 2015 hlavního města Prahy se stala generální ředitelka a... | foto: ČTK

PRAHA Předseda představenstva a majitel výrobce vinylových desek GZ Media Zdeněk Pelc získal titul EY Podnikatel roku 2015 Středočeského kraje. Podnikatelem roku 2015 hlavního města Prahy se stala generální ředitelka a majitelka makléřské pojišťovací společnosti Renomia Jiřina Nepalová.

V Praze a Středočeském kraji byl regionální vítěz vyhlášen pojedenácté. Loňským vítězem se ve Středočeském kraji stal majitel společnosti W.A.G. payment solutions Martin Vohánka, v Praze vyhrál majitel společnosti Albatros Media Jaroslav Horák. GZ Media je světová jednička ve výrobě vinylových desek. Nezaměřuje se jen na rozmnožování záznamu zvuku, obrazu či software, ale zejména na rozsáhlou polygrafickou výrobu. Vedle hudebních nosičů firma vyrábí třeba i obaly na skotskou whisky nebo na francouzské parfémy. GZ Media zaměstnává 1400 lidí a má tržby přes 2,1 miliardy korun.

Renomia aktuálně zaměstnává přes 330 lidí a je nejvýznamnější pojišťovací makléřskou společností v Česku. Působí nejen v Česku, ale v celém středoevropském regionu. Sjednává různá pojištění, od pojištění pro jaderná rizika přes pojištění zpronevěry či únosu až po pojištění končetin sportovců.

Jméno držitele titulu EY Podnikatel roku 2015 ČR bude spolu s vítězi v dalších kategoriích vyhlášeno 1. března v Praze. Vítěz z Česka se zúčastní světového finále, které se uskuteční 7. až 12. června v Monte Carlu. Soutěž se koná pod záštitou Hospodářské komory ČR a primátorky hlavního města Prahy.

ČTK